A ile başlayan ilaçlar » Kocak Farma » ACE PLUS SELENYUM 30 YUMUŞAK KAPSÜL

ACE PLUS SELENYUM 30 YUMUŞAK KAPSÜL

 • İlaç Firması :
  KOCAK FARMA
 • Barkod :
  8699828190042
 • Fiyatı :
  36,9TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  A11AA04
 • Etkin madde :
  mültivitamin mineral kombinasyonu
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.

 • ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
  A11 VİTAMİNLER
  A11A MÜLTİVİTAMİN KOMBİNASYONLARI
  A11AA Mültivitamin-mineral kombinasyonları
  A11AA01 mültivitamin mineral kombinasyonu

mültivitamin mineral kombinasyonu etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Vitamin mineral kombinasyonu.

Kontrendikasyon; mineral ve vitamin aşırı yüklenimi, aşırı duyarlılık.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

Formül :
Bir yumusak kapsül ;
Naturel beta-Karoten (Provitamin A) 20 mg (26.000 I.U.)
C vitamini (Askorbik asit) 200 mg
E vitamini (d-?-tokoferol) 200 mg (200 I.U.)
Selenyum maya (Selenhefe) 50 mg (50 mcg selenyum)
Içerir.
Yardimci Maddeler : Kirmizi demir oksit, Lesitin, Aerosil 200

FARMAKOLOJIK ÖZELLIKLERI :
A (ß-karoten), C, E vitaminleri ve Selenyum maya (Se) etkili bir "Antioksidan" olarak serbest radikalleri nötralize ederler. ACE PLUS SELENYUM oksidan etkiyi ortadan kaldirarak hücre membran yapisini korur ve hücre fonksiyonlarini aktive eder. Böylece genel olarak performans artmasina katkida bulunur.
ß-karoten vücutta A vitaminine dönüserek görme, büyüme, gelisme, epitel dokularin yapimi ve farklilasmasinda etkili olur ve bagisiklik sistemi ile üreme için gereklidir. C vitamini, dokularin rejenerasyonu, zararli çevresel etkilere karsi direncin güçlendirilmesi, vücutta otonomik islevleri düzenlemede rol oynar, kortizon sentezini kolaylastirir ve kolesterolün safra asitlerine dönüsmesi için gereklidir.
E vitamini, antioksidan etkisinin yani sira immün sistem stimulanidir. Lipid peroksidasyonunu önler, kapiller, mitokondriyal ve lizozomal membranlari stabilize eder. Hücresel yapiyi korur, eritrositlerin direncini artirir. Zararli çevresel etkilere karsi vücudu korur. Trombosit agregasyonunu önler.
Selenyum Maya, hücre içinde sitozal ve mitokondriyal glutatyon enziminin antioksidan etkisinin olusmasinda önemli rol oynar. Ayrica trombosit hemostazinda ve kardiyovasküler hastaliklarda koruyucu rol oynar. Büyüme ve gelismenin saglanmasi, hamilelik, emzirme, menopoz, yaslanma, hava kirliligi gibi durumlarda ACE PLUS SELENYUM ihtiyaci artar.

Farmakokinetik Özellikleri :
ACE PLUS SELENYUM gastrointestinal sistemden kolayca emilir. Beta karoten, vücutta A vitaminine dönüsür ve kanda proteinlere bagli olarak tasinir. Askorbik asit % 25 civarinda plazma proteinlerine baglanir. E vitamini lipoproteinlere bagli olarak tasinir. Selenyum, kanda eser element olarak bulunur. ACE PLUS SELENYUM tüm dokulara dagilir, idrar ve feçesle atilir.

ENDIKASYONLARI :
Formülde verilen vitaminlerin eksikliklerinde tamamlayici olarak kullanilir.

KONTRENDIKASYONLARI :
Bilesiminde bulunan herhangi bir maddeye karsi asiri duyarli olan hastalarda ve A hipervitaminöz durumlarinda kontrendikedir.

UYARILAR / ÖNLEMLER :
Genelde önlem gerektiren bir durum söz konusu degildir. Ancak oral kontraseptif kullananlar ve oral antikoagülan kullananlarda ACE PLUS SELENYUM verilmesi risklidir.
Hamilelerde ve Emziren Kadinlarda Kullanimi :
Gebelik ve emzirmede A, C, E vitaminleri ve selenyuma ihtiyaç artar. Bu durumlarda doktor önerisine uygun olarak kullanilir.

YAN ETKILER / ADVERS ETKILER :
Önerilen dozlarda belli bir yan etkisi yoktur. Yüksek dozlarda diyare ve karin agrisi görülebilir.

"BEKLENMEYEN BIR ETKI GÖRÜLDÜGÜNDE DOKTORUNUZA BASVURUNUZ"

ILAÇ ETKILESIMLERI VE DIGER ETKILESIMLER :
Diger A vitamini ihtiva eden ilaçlarla birlikte alinmaz. Oral kontraseptifler C vitamininin vücuttaki seviyesini düsürür. C vitamini warfarini' nin aktivitesini azaltir. Alfa tokoferol K vitamininin emilimini azaltir.

KULLANIM SEKLI VE DOZU :
Hekim tavsiyesine göre ;
Takviye olarak günde : 1-2 yumusak kapsül
Tedavi amaciyla günde : 2-3 yumusak kapsül

SAKLAMA KOSULLARI :
25oC' nin altindaki oda sicakliginda ve kuru bir yerde muhafaza ediniz. Çocuklarin ulasamayacagi yerlerde ve ambalajinda saklayiniz.

TICARI TAKDIM SEKLI VE AMBALAJ MUHTEVASI :
30 ve 100 kapsüllük blister ambalajlarda.

PIYASADA MEVCUT DIGER FARMASÖTIK DOZAJ SEKILLERI :
ACE PLUS SELENYUM Yumusak Kapsül

RUHSAT SAHIBI :Koçak Farma Ilaç ve Kimya Sanayi A.S.
Baglarbasi Gazi Cad. No: 64-66
Üskadar/Istanbul
0.216 4925708
0.216 3347888

RUHSAT TARIHI VE NO : 03.08.2001 - 197/57

IMAL YERI

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.