Üniversite Kampüslerinde COVID için 3 Adım

Yeni bir araştırmaya göre maske kullanımı, sosyal mesafe ve rutin testlerin bir kombinasyonu ABD üniversite kampüslerindeki neredeyse tüm COVID-19 enfeksiyonlarını ortadan kaldıracak. Araştırmacılar, orta büyüklükteki bir üniversitenin bir dönemini simüle eden bir bilgisayar modelini kullanarak, dört yaygın önleyici stratejinin 24 kombinasyonunun etkililiğini ve maliyetini değerlendirdiler: sosyal mesafe, maske takmak, test yapmak ve izolasyon.

Çalışmaya göre, sadece iki önlemin bir kombinasyonu - mesafe ve zorunlu maskeler - kampüsteki COVID-19 enfeksiyonlarının %87'sini önleyecek ve önlenen enfeksiyon başına yalnızca 170$'a mal olacak. Karışıma rutin laboratuar temelli testler eklemek, COVID-19 enfeksiyonlarının %92 ila %96'sını önleyecek, ancak önlenen enfeksiyon başına maliyeti 2.000 ila 17.000 ABD Doları arasında artıracaktır. Önleme olmaksızın, öğrencilerin yaklaşık dörtte üçü ve altı fakülte üyesinden biri sömestr boyunca enfekte olacaktır. Minimal sosyal uzaklaşma politikaları, öğrencilerde enfeksiyonları yalnızca %16 oranında azaltacaktır. Kampüsün kapatılması ve yalnızca çevrimiçi eğitime geçiş, öğrenciler arasında enfeksiyonları %63 oranında azaltacaktır, ancak bu, kampüsü açık tutmaktan ve birleşik maske takma ve sosyal mesafe politikasına sahip olmaktan daha az etkili olacaktır, bu da enfeksiyonları %87 oranında azaltacaktır.

Case Western Reserve Üniversitesi'nde operasyonlardan sorumlu yardımcı doçent olan ve çalışmanın eş-kıdemli yazarı Pooyan Kazemian'a göre; "Eyaletler sağlık çalışanlarına, ilk müdahale ekiplerine ve uzun süreli bakım tesislerine COVID-19 aşısı sunmaya başlamış olsa da, çoğu öğrenciye ve üniversite öğretim üyesine ve personeline bahar döneminin sonlarına kadar aşı sunulması pek olası değil. Bu nedenle, büyük toplantıları iptal etme ve hibrit bir eğitim sistemiyle sınıf boyutlarını küçültme de dahil olmak üzere maske takma ve kapsamlı sosyal mesafeye bağlılık, enfeksiyonları en aza indirmek ve bahar döneminde kampüsü açık tutmak için birincil strateji olmaya devam ediyor."

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 16.01.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Ruh Haliniz Sağlığınızı Etkileyebilir

Öfkenin berbat, kahkahanın iyi hissettirdiğini anlamak için bir bilim adamı olmak gerekmez. Ancak bu duygulardan birinin neden bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, diğerinin ise onu yıprattığını, kalbe zarar verdiğini ve bunama r... Devamını okuAmerikalılar İlkbaharın Sonlarına Kadar COVID Sürü Bağışıklığına Ulaşabilir mi?

Salgınla ilgili iyi haberlere aç mısınız? Bir epidemiyolog, Amerikalıların ilkbaharın sonlarında yeni koronavirüse karşı sürü bağışıklığına ulaşabileceğine inanıyor. Birmingham'daki Alabama Üniversitesi'nde (UA) halk sağlı... Devamını okuSüper Yaşlı'ların Sırları

Araştırmacılar, bazı insanların 80'li ve 90'lı yaşlarına girerken bilişsel fonksiyonlarda keskin kalmasının temel nedenini ortaya çıkarmış olabilir: Beyinleri, Alzheimer hastalığını belirleyen bazı proteinlerin birikmesine direniy... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.