Tip 2 Diyabet ve Düşük Karbonhidrat Diyetleri

Yemeklerinizdeki karbonhidratların kısıtlanmaları, tip 2 diyabetin kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. 23 küçük çalışmanın analizi, düşük karbonhidratlı diyetlerin, insanların kilo vermelerine ve tip 2 diyabetlerini remisyona sokmalarına yardımcı olmak için diğer beslenme planlarından daha iyi çalıştığını buldu. Bu, en azından ilk altı ayda doğruydu. Bir yıllık sonunda düşük karbonhidratlı yaşam tarzının avantajlarının çoğu ortadan kalktı. İncelemedeki araştırmacılardan biri olan Grant Brinkworth'a göre neden açık değil. Ancak insanların diyetlere bağlı kalmakta zorlanması olabilir.

Avustralya'nın ulusal bilim ajansı olan Commonwealth Bilimsel ve Endüstriyel Araştırma Örgütü'nde kıdemli bir araştırmacı olan Brinkworth, genel olarak diyet değişikliklerinin sürdürülmesinin genellikle zor olduğunu söyledi. Bununla birlikte, Brinkworth'a göre tip 2 diyabet hastaları, düşük karbonhidrat diyetiyle biraz kilo vermeye ve daha iyi kan şekeri kontrolüne başlayabilir. "Bu çalışmanın bulguları, en azından altı aya kadar olan kısa vadede, tip 2 diyabetli kişilerin düşük karbonhidrat diyeti bir tedavi seçeneği olarak değerlendirebileceğini gösteriyor" dedi. Brinkworth, hastaların diyabet ilaçlarını gerektiği gibi ayarlayabilen doktorlarına danışarak bunu yapmaları gerektiğini ekledi.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde 34 milyondan fazla insan diyabet hastası. Büyük çoğunluğu tip 2 diyabet hastasıdır. Bu, vücut kan şekerini düzenleyen hormon insülinine duyarlılığını kaybettiğinde ortaya çıkar. Tip 2 diyabet genellikle obezite ile ilişkilidir ve diyet değişiklikleri, egzersiz ve kilo kaybı, onu yönetmenin temel taşlarıdır.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 20.01.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Ruh Haliniz Sağlığınızı Etkileyebilir

Öfkenin berbat, kahkahanın iyi hissettirdiğini anlamak için bir bilim adamı olmak gerekmez. Ancak bu duygulardan birinin neden bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, diğerinin ise onu yıprattığını, kalbe zarar verdiğini ve bunama r... Devamını okuAmerikalılar İlkbaharın Sonlarına Kadar COVID Sürü Bağışıklığına Ulaşabilir mi?

Salgınla ilgili iyi haberlere aç mısınız? Bir epidemiyolog, Amerikalıların ilkbaharın sonlarında yeni koronavirüse karşı sürü bağışıklığına ulaşabileceğine inanıyor. Birmingham'daki Alabama Üniversitesi'nde (UA) halk sağlı... Devamını okuSüper Yaşlı'ların Sırları

Araştırmacılar, bazı insanların 80'li ve 90'lı yaşlarına girerken bilişsel fonksiyonlarda keskin kalmasının temel nedenini ortaya çıkarmış olabilir: Beyinleri, Alzheimer hastalığını belirleyen bazı proteinlerin birikmesine direniy... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.