Su Güvenliği

Bu yaz bir havuzda veya plajda serinlemeye çalışırken su güvenliğini daima kendiniz ve başkaları için aklınızda bulundurun.

Memorial Hermann-Texas Tıp Merkezi'nde acil servis tıbbi direktörü Dr. Samuel Prater; "Çocuklarla her zaman erken yaşta yüzme derslerine başlamanızı ve ebeveynlerin herhangi bir suya yakın olduklarında çocuklarına deniz yeleği veya can yeleği giydirmelerini öneririm. Ebeveynler ayrıca çocuklarını gözetim olmadan asla tek başlarına yüzmelerine izin vermemeli ve güvenlik önlemlerine uyduklarından emin olmalılar. Evinizde bir havuzunuz veya bir tekneniz varsa, yalnızca eyalet su güvenliği düzenlemelerine ve yönergelerine uymanız değil, aynı zamanda önlenebilir yaralanmaları önlemek için elinizden gelen her şeyi yapmanız da son derece önemlidir." dedi.

Bazı öneriler:

Alkol aldıktan veya dalgınlığa neden olabilecek ilaçları kullandıktan sonra asla yüzmeyin veya tekne kullanmayın.

Tekne kullanırken her zaman can yeleği giyin, bir yolcunun sudaki olası tehlikeleri tespit etmek için ek bir gözcü görevi görmesini sağlayın ve her zaman güvenli bir hızda hareket edin.

Kendinizi güçlü bir yüzücü olarak görseniz bile, başınızın belaya girmesi ihtimaline karşı her zaman yanınızda başka biriyle yüzün.

Sığ suya atlamamak veya havuz güvertesinde koşmamak gibi havuz kurallarına uyun.

Evde havuzunuz ve küçük çocuklarınız varsa, yanlışlıkla suya düşmelerini önlemek için havuzun çevresine çit yapılmalıdır.

Bu su kütlelerine girmeden önce göllerde, göletlerde ve nehirlerde tehlikeli bakteri seviyelerinin olup olmadığını kontrol edin.

Kesilmeleri ve diğer yaralanmaları önlemek için havuzda, plajda veya gölde cam ve çöplere dikkat edin.

Boğulma belirtilerini ve suni teneffüs de dahil olmak üzere ne yapılması gerektiğini bilmek önemlidir.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 07.06.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


ABD'de Yeni Veriler COVID Aşılarının Gücünü Gösteriyor

COVID-19 aşılarının etkinliği, tam olarak aşılanmış Amerikalıların %99,99'undan fazlasının hastaneye kaldırılma veya ölümle sonuçlanan yeni bir enfeksiyon geçirmediğini gösteren yeni hükümet verilerinde doğrulanıyor. CNN'i... Devamını okuKonu Göz Koruması Olduğunda Tüm Güneş Gözlükleri Eşit Değildir

Güneş gözlükleri genellikle bir moda ögesi olarak kabul edilir, ancak bir uzman, seçtiğiniz stilin gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından en iyi şekilde koruyan gözlük seçmekten daha az önemli olduğunu söylüyor. Amerikan O... Devamını okuDelta Varyantının Tehlikeleri

ABD'de yeni bir iç hükümet belgesi, Delta varyantının önceki koronavirüs varyantlarından daha şiddetli hastalığa neden olduğunu ve su çiçeği kadar kolay yayıldığını iddia ediyor. Washington Post'un bildirdiğine göre belge, b... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.