Soğuk Gerçekler

Şiddetli kış havası, Amerika Birleşik Devletleri'nin büyük bir kısmını kontrol altına alıyor ve bu da buzda kayma, kış sporları ve araba kazaları nedeniyle yaralanma riskini artırıyor. Utah merkezli Intermountain Healthcare'de acil tıp ve travma operasyonları kıdemli tıbbi direktörü Dr. David Hasleton, "Yılın bu zamanında acil servise yapılan ziyaretlerin en sık görülen nedenlerinden biri buzlu kaldırımlarda kaymaktır. Bu kayma ve düşme yaralanmaları küçük bir çürük veya kesikten travmatik bir beyin hasarına kadar değişebilir, bu nedenle insanların tehlikelerini azaltmak için adımlar atması önemlidir," dedi.

Kışla ilgili yaralanma riskinizi azaltmanın birkaç yolu vardır;

Kaldırımları, araba yollarını ve yürüyüş yollarını kar ve buzdan uzak tutun. Kum veya buz eriyiği kullandığınızdan emin olun.

Kar küreme ile ilgili yaralanmalar için her yıl ortalama 11.500 kişi ABD acil servislerinde tedavi edilmektedir. Kürekle kaldırma, kazma ve tekrarlayan hareketler vücuda önemli bir yük ve baskı uygulayabilir. Kürekle kürek çekmek çok yorucu ise, kar temizlemesi için birini tutmak iyi bir fikir olabilir.

İyi çekiş gücü olan ayakkabılar veya botlar giyin. Yürürken: Acele etmeyin, daha kısa adımlar atın, dikkat edin (çantanızı karıştırmayın veya mesaj atmayın) ve ellerinizi ceplerinizden uzak tutun.

Her kış, hava ile ilgili motorlu taşıt kazalarında ortalama 116.800 Amerikalı yaralanıyor ve 1.300 kişi ölüyor. Sürüş sırasında, kötü hava koşulları ve / veya trafik gecikmeleri için fazladan zaman tanıyın. Hedefinize koşmak sizi tehlikeye atabilir.

Önünüzdeki araba ile aranızda yeterli mesafe bırakın. Karlı ve buzlu yüzeylerde fren mesafesi dokuz kata kadar daha uzun olabilir. Arabanız dört tekerlekten çekişe sahipse, onu kullanın. İyi çalışır durumda olduklarından emin olmak için frenleri kontrol ettirin. Emniyet kemerinizi her zaman takın.

Kayak yaparken, snowboard yaparken, kızakla kayarken veya diğer açık hava etkinlikleri yaparken, her zaman kask, gözlük, eldiven ve kar pantolonu gibi uygun güvenlik donanımları giyin.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 20.02.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Ruh Haliniz Sağlığınızı Etkileyebilir

Öfkenin berbat, kahkahanın iyi hissettirdiğini anlamak için bir bilim adamı olmak gerekmez. Ancak bu duygulardan birinin neden bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, diğerinin ise onu yıprattığını, kalbe zarar verdiğini ve bunama r... Devamını okuAmerikalılar İlkbaharın Sonlarına Kadar COVID Sürü Bağışıklığına Ulaşabilir mi?

Salgınla ilgili iyi haberlere aç mısınız? Bir epidemiyolog, Amerikalıların ilkbaharın sonlarında yeni koronavirüse karşı sürü bağışıklığına ulaşabileceğine inanıyor. Birmingham'daki Alabama Üniversitesi'nde (UA) halk sağlı... Devamını okuSüper Yaşlı'ların Sırları

Araştırmacılar, bazı insanların 80'li ve 90'lı yaşlarına girerken bilişsel fonksiyonlarda keskin kalmasının temel nedenini ortaya çıkarmış olabilir: Beyinleri, Alzheimer hastalığını belirleyen bazı proteinlerin birikmesine direniy... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.