San Diego Hayvanat Bahçesi'ndeki Gorillerde Koronavirüs Var

Park yetkilileri Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yeni koronavirüs için pozitif test edilen San Diego Hayvanat Bahçesi Safari Parkı'nda sekiz gorilin yakından izlendiğini ve vitamin, sıvı ve yiyecek verildiğini söyledi. Associated Press'e göre bunlar, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ve muhtemelen dünyadaki goriller arasında bilinen ilk koronavirüs enfeksiyonu vakaları.

Parkın yönetici müdürü Lisa Peterson, görünüşe göre gorillere bulaşmanın, çalışırken maske takmakta olan bir semptomatik çalışandan olduğunu söyledi. AP'ye verdiği demeçte, "Bazı tıkanıklık ve öksürük bir yana, goriller iyi gidiyor." AP raporuna göre, iki maymun 6 Ocak'ta öksürmeye başladıktan sonra park, goril birliğinin dışkısını test etti. Pozitif test sonuçları ABD Tarım Bakanlığı Ulusal Veterinerlik Hizmetleri Laboratuvarları tarafından doğrulandı.

Hayvanat bahçesi yetkilileri, hayvanların daha şiddetli semptomlar geliştirmesi durumunda insanlarda koronavirüsü tedavi eden uzmanlarla konuştuklarını söyledi. Birbirlerine sıkı sıkıya bağlı gruplar halinde yaşadıkları için onları ayırmak goriller için zararlı olabileceğinden bir arada kalacaklar. Peterson, "Bu vahşi yaşam, kendi dirençleri var ve bizden farklı şekilde iyileşebilirler" dedi.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 13.01.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Daha Sıcak İklim = Daha Fazla Polen

İklim değişikliği Kuzey Amerika'nın polen mevsimini daha uzun ve daha şiddetli hale getirdi, ancak Amerikan Alerji, Astım ve İmmünoloji Koleji'ne (ACAAI) göre alerji sefaletinizi azaltmanın yolları var. ACAAI Başkanı Dr. Luz Fonacier, b... Devamını okuPandemi Klinik Araştırmalarda Çeşitliliği Arttırmaya Yardımcı Olabilir mi?

Salgın, Amerika Birleşik Devletleri'nde Siyahi ve Hispanik insanları COVID-19'dan ölme riskinin daha yüksek olmasına ve aşılardan daha az pay almasına neden olan rahatsız edici eşitsizlikleri ortaya çıkardı. Şimdi, sağlıkta eşitsizl... Devamını okuAmerikalı Gençlerin Çoğunluğu Aşı Olmak istiyor

Yeni bir ankete göre birçok Amerikalı genç ve genç yetişkin artık COVID-19 aşısı olma şansını kucaklıyor. Ancak Michigan Üniversitesi araştırmacıları, 14 ila 24 yaşları arasındaki bir azınlığı aşı olmaları gerektiğine ik... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.