Rusya Dünya'da En Çok COVID-19 Vakası Olan 2. Ülke Oldu

Dünya'da koronavirüs vakaları hızla artmaya devam ederken Rusya Brazil'yayı geçerek Dünya'da en çok COVID-19 vakası olan 2. ülke oldu. 20 Mayıs itibariyle Rusya'da vaka sayısı 300.000, ölüm sayısı ise 3000 e ulaştı.

Rusya'da şu ana kadar 5.8 milyon COVID-19 testi vakaları daha erken dönemlerinde tespit edebilmek için yapıldı. Ülkede şu ana kadar 43 bin hasta hastalığı atlattı.

Rusya'da salgının artış hızı azalsa da, vaka sayıları hızla artmaya devam ediyor. Ülkede son 24 saatte 10899 yeni vaka tespit edildi ve 107 kişi öldü.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 20.05.2020

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Aşı haberleri

İngiltere, dünya çapında milyonlarca insanı aşılama yarışında Pfizer'in aşısını onayladı ve bir koronavirüs aşısının acil kullanımına izin veren ilk Batı ülkesi oldu. Bu bir aşıya duyulan acil ihtiyaç ile bir aşının güv... Devamını okuTalk ve asbest bir arada mı?

Yakın zamanda yapılan bir çalışma; göz farı, fondöten, allık, yüz ve vücut tozları dahil 21 toz kozmetik örneğini test etti, analiz edilen talk bazlı kozmetik ürünlerin yaklaşık %15'i asbest içeriyordu. Testleri yaptıran ve anali... Devamını okuMenopoz ve kalp sağlığı

Amerikan Kalp Derneği (AHA)'nın yeni bir açıklamasına göre, menopoza yaklaştıkça kadınlarda kalp hastalığı riski artar, bu nedenle sağlıklarını izlemek ve gerektiğinde önleyici tedbirler almak çok önemlidir. Pittsburgh Üniver... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.