Pankreas Kanserinin Belirtileri

Pankreas kanseri, erken teşhis edilemediğinde ve yalnızca sınırlı tedavileri olduğu için özellikle ölümcül olsa da, Pankreas Kanseri Eylem Ağı (PanCAN), hastalığa işaret edebilecek semptomlar olduğunu söylüyor.

PanCAN yakın tarihli bir ankette, çoğu yetişkinin hastalığı daha erken teşhis etmelerine yardımcı olabilecek belirtilerin farkında olmadığını tespit etti, bu nedenle kuruluş, insanların semptomların daha fazla farkına varmasına yardımcı olacak bir rehber sunuyor. Pankreas kanserinin en sık görülen semptomları karın veya sırt ağrısı, kilo kaybı veya iştah kaybı ve sindirim sorunlarıdır. Diğer yaygın semptomlar arasında sarılık olarak bilinen cilt ve gözlerin sararması; yağlı veya sulu bir dışkı; ve yeni başlayan diyabet.

PanCAN Başkanı ve CEO'su Julie Fleshman, "Pankreas kanseri semptomları belirsizdir ve diğer birçok abdominal veya gastrointestinal sorunla karıştırılabilir. Bu semptomları, belirli risk faktörleri ve kendi aile geçmişinizle birlikte anlamak güven sağlayabilir. Doktorunuzla pankreas kanseri hakkında konuşmanın zor olabileceğini biliyoruz, bu nedenle bu yeni araçla herkesi en iyi sağlık savunucusu olmaları için güçlendirmek istiyoruz. Erken teşhis, hastanın muhtemelen ameliyat da dahil olmak üzere tedavi seçeneklerini iyileştirebilir.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 20.11.2022

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Yaklaşık 3 Amerikalı Yetişkinden 1'inde Alerji Var

En son verilere göre, her 3 yetişkinden 1'i ve her 4 çocuktan 1'i mevsimsel alerji, gıda alerjisi veya egzamadan muzdarip. 2021'de çocukların yaklaşık %19'una ve yetişkinlerin yaklaşık %26'sına mevsimsel alerji teşhisi kondu. Bitki polen... Devamını okuGenç Yıllarda Kötü Uyku MS Risklerini Artırabilir mi?

Yeni araştırmalara göre, düzenli olarak iyi bir gece uykusu uyuyamayan gençlerin, yetişkinlikte multipl skleroz (MS) geliştirme riski daha yüksek olabilir. İsveç Karolinska Enstitüsünden çalışmanın yazarı Dr. Anna Karin Hedström, "... Devamını okuOsteoartrit ve Egzersiz

Kısa süreli hafif egzersizler bile diz osteoartritli milyonlarca insanın ağrıyı azaltmasına ve hareket açıklığını iyileştirmesine yardımcı olabilir. Diz osteoartriti, kemikleriniz arasındaki kıkırdak parçalandığında ağrı, ... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.