Pandemi sırasında çocuk acilleri

Araştırmacılar, koronavirüs salgını başladığında, bir ABD çocuk hastanesinde, toplam acil servis ziyaretlerinin %50 oranında düşmesine rağmen, eğlence ve açık hava etkinliklerinden kaynaklanan travma vakalarında artış görüldü. Çalışma, pandamı kısıtlamalarının okullar kapalıyken daha fazla çocuğun dışarı çıkıp oyun oynamasına ve bunu yaparken potansiyel olarak yaralanmasına neden olabileceğini öne sürüyor. Aynı zamanda, ebeveynler, ciddi bir yaralanma olmadıkça çocuklarını hastaneye götürmekten korkmuş olabilirler.

Nashville'deki Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi'nde doktora sonrası araştırma görevlisi olan çalışma yazarı Dr. Zaid Haddadin ve meslektaşları, Mart ve Mayıs 2020 arasında acil servis başvurularının sayısına baktı. Bu süre zarfında, 2019'da 12.000'den fazlası ile karşılaştırıldığında, 2020'de toplam yaklaşık 6.400 pediatrik acil servis ziyareti gerçekleşti.

New York City'deki Lenox Hill Hastanesi'nde acil durum doktoru olan Dr. Robert Glatter, "Pandemi sırasında görülen travmatik yaralanmaların artmasıyla ilgili çalışmanın bulguları, ATV ve motosiklet kullanımını caydırmak için devam eden halk sağlığı mesajlarının önemini gösteriyor. Ebeveynlerin, bu tür riskli faaliyetlerde bulunmanın, COVID-19 sırasında travma bakımına erişimin ve kapasitesinin azalması nedeniyle, kesin bakımdaki gecikmeye bağlı olarak ciddi yaralanmalara neden olabileceğini de gençlerle tartışmaları gerektiğini" söyledi.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 19.01.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Ruh Haliniz Sağlığınızı Etkileyebilir

Öfkenin berbat, kahkahanın iyi hissettirdiğini anlamak için bir bilim adamı olmak gerekmez. Ancak bu duygulardan birinin neden bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, diğerinin ise onu yıprattığını, kalbe zarar verdiğini ve bunama r... Devamını okuAmerikalılar İlkbaharın Sonlarına Kadar COVID Sürü Bağışıklığına Ulaşabilir mi?

Salgınla ilgili iyi haberlere aç mısınız? Bir epidemiyolog, Amerikalıların ilkbaharın sonlarında yeni koronavirüse karşı sürü bağışıklığına ulaşabileceğine inanıyor. Birmingham'daki Alabama Üniversitesi'nde (UA) halk sağlı... Devamını okuSüper Yaşlı'ların Sırları

Araştırmacılar, bazı insanların 80'li ve 90'lı yaşlarına girerken bilişsel fonksiyonlarda keskin kalmasının temel nedenini ortaya çıkarmış olabilir: Beyinleri, Alzheimer hastalığını belirleyen bazı proteinlerin birikmesine direniy... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.