Pandemi Birçok Klinik Deneyi Bekletti

Pandemi sırasında daha az sayıda klinik araştırma tamamlanıyor ve uzmanlar bunun önümüzdeki on yıllar boyunca tıbbi araştırmaları etkileyebileceğini söylüyor. Daha önce, 1 Mart - 26 Nisan 2020 tarihleri ​​arasında klinik araştırmaların% 80'inden fazlasının askıya alındığı ve pandeminin ana neden olduğu bildirilmişti. Bu çalışmada, Penn State College of Medicine'deki araştırmacılar, salgının klinik araştırmaları nasıl etkilediğini bulmak için Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Asya ve diğer bölgelerdeki 117.000'den fazla çalışmayı inceledi.

Araştırmacılar, geçen yılın Nisan ve Ekim ayları arasında, araştırmaların sponsorlarına ve konumlarına bağlı olarak, dünya çapında çalışma tamamlama oranlarının %13 ile %23 arasında düştüğünü buldu. Denemelere hasta kaydı Nisan 2020'de Nisan 2019'a göre daha düşüktü. Clinical and Translational Science dergisinde yakın zamanda yayınlanan bulgulara göre, ilaç, biyoteknoloji ve terapötik şirketler tarafından desteklenen denemelerin kaydı tamamlama olasılığı daha yüksekti. Çalışma ayrıca araştırma önceliklerinde bir değişiklik de buldu; Nisan ve Ekim 2020 arasında sunulan araştırmaların 472'si (% 11) pandemi ile ilgiliydi.

Bununla birlikte, pandeminin dünyanın bazı bölgelerinde klinik araştırmalar üzerinde daha az etkisi oldu. Araştırmacılar, örneğin Mısır'ın hem sunulan (% 69) hem de tamamlanan (% 73) klinik denemelerde bir artış olduğunu, bunun büyük olasılıkla tıbbi araştırmaları yöneten yeni bir yasa nedeniyle olduğunu söyledi.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 10.04.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Akdeniz Diyeti Demansı Önleyebilir

Yeni bir çalışma, sebze, meyve, zeytinyağı ve balık yönünden zengin bir diyetin (Akdeniz diyeti) beyni plak birikiminden ve küçülmesinden koruyabileceğini öne sürüyor. Almanya'daki araştırmacılar, diyet ile Alzheimer'ın ayırt edic... Devamını okuSağlıklı Bir Kalp İçin Doğru Uyku Miktarı Nedir?

Yeni araştırmalara göre, gecede altı ila yedi saat uyuyan insanlar - ne fazla ne de az - kalp krizi veya felçten ölme olasılığı en düşük. Araştırmacılar, daha az veya daha fazla uyumanın kalp kaynaklı ölüm riskinizi yaklaşık % 4... Devamını okuGüneş'in Riskleri

Herkesin güneşin zararlı ışınlarından nasıl korunacağını bildiğini düşünebilirsiniz, ancak yeni bir araştırma, Amerikalıların üçte birinin güneş güvenliği ve cilt kanseri hakkında temel bir anlayışa sahip olmadığını or... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.