Ön Cephe Çalışanları Stresli ve Bitkin

ABD acil servislerindeki doktorlar, hemşireler ve diğer ön saflardaki sağlık çalışanları, COVID-19 salgını sırasında önemli zihinsel sağlık sorunlarıyla mücadele ettiler, yeni bir anket. San Francisco'daki California Üniversitesi'nde acil tıp profesörü, baş yazar Dr. Robert Rodriguez, "Bu çalışma pandeminin ön saflardaki tıbbi personelin zihinsel sağlığı üzerindeki etkisini anlamamız açısından önemlidir" dedi. Ekibi, 2020'nin Mayıs ve Temmuz ayları arasında ABD'deki 20 acil servis departmanında yaklaşık 1.600 doktor, hemşire, ileri düzey uygulama sağlayıcıları, sosyal hizmet uzmanları ve diğer personeli araştırdı.

Ankete katılanlar yüksek stres seviyeleri, duygusal yorgunluk, uykusuzluk ve kabuslar bildirdi. Sonuçlar ayrıca yaklaşık beşte birinin travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) için yüksek risk altında olduğunu ortaya koydu. En büyük endişeleri arasında sevdiklerini veya başkalarını virüse maruz bırakmak, COVID-19 teşhisi konan iş arkadaşlarının iyiliği ve toplumdaki diğerlerini açığa çıkarabilecek belirsiz bir tanıya sahip hastalar vardı. Çalışma, düzenli COVID-19 testinin, özellikle daha önce koronavirüs antikorları için pozitif test yapmış olanlar arasında stres düzeylerini azaltmaya yardımcı olduğunu buldu.

Ankete katılanlar, Alabama, California, Colorado, Florida, Iowa, Louisiana, Maryland, Michigan, Minnesota, Missouri, New York, Pennsylvania ve Texas'taki 16 şehirdeki acil servis görevlilerindendi. Bulgular 9 Nisan'da Annals of Emergency Medicine dergisinde yayınlandı.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 11.04.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Akdeniz Diyeti Demansı Önleyebilir

Yeni bir çalışma, sebze, meyve, zeytinyağı ve balık yönünden zengin bir diyetin (Akdeniz diyeti) beyni plak birikiminden ve küçülmesinden koruyabileceğini öne sürüyor. Almanya'daki araştırmacılar, diyet ile Alzheimer'ın ayırt edic... Devamını okuSağlıklı Bir Kalp İçin Doğru Uyku Miktarı Nedir?

Yeni araştırmalara göre, gecede altı ila yedi saat uyuyan insanlar - ne fazla ne de az - kalp krizi veya felçten ölme olasılığı en düşük. Araştırmacılar, daha az veya daha fazla uyumanın kalp kaynaklı ölüm riskinizi yaklaşık % 4... Devamını okuGüneş'in Riskleri

Herkesin güneşin zararlı ışınlarından nasıl korunacağını bildiğini düşünebilirsiniz, ancak yeni bir araştırma, Amerikalıların üçte birinin güneş güvenliği ve cilt kanseri hakkında temel bir anlayışa sahip olmadığını or... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.