Moderna COVID Aşısı En Az 6 Ay Koruma Sağlıyor

Moderna'nın COVID-19 aşısından bir veya iki doz almış olan milyonlarca Amerikalı için iyi haberler var: Yeni araştırmalar, aşının en az altı ay boyunca hastalığa karşı koruma sağladığını gösteriyor. Yeni çalışma, aşının onaylanmasına yol açan denemelerde 33 katılımcıyı izledi. ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü'nden (NIAID) Nicole Doria-Rose liderliğindeki bir ekibe göre, ikinci aşı dozunu aldıktan altı ay sonra, "tüm yaş gruplarında antikor aktivitesi yüksek kaldı". Bulgular 6 Nisan'da New England Journal of Medicine'de yayınladı.

Güven verici sonuçlar, Pfizer / BioNTech tarafından yapılan ABD aşı sunumunda yer alan diğer büyük iki doz aşı için benzer bulguları takip ediyor, 1 Nisan'da yayınlanan deneme sonuçları, aşılarının, insanların ikinci dozunu aldıktan altı ay sonra% 91'den fazla etkili olduğunu buldu.

Moderna'nın yeni sonuçları, yaşları 18 ile 71 yaşları arasında değişen 33 kişiye dayanmaktadır. Çalışma, herkesin kan örneklerinde enfeksiyonla savaşan bağışıklık sistemi antikorlarının yüksek seviyelerini korurken, seviyelerin artan yaşa göre düştüğünü ortaya koymuştur. NIAID liderliğindeki ekip, tüm katılımcıların altı ay boyunca "tespit edilebilir [antikor] aktivitesi" olduğunu ve bunun üç farklı kan testinde bulunduğunu söyledi.

Baltimore'daki Johns Hopkins Sağlık Güvenliği Merkezi'nde viroloji uzmanı Dr. Amesh Adalja, korumanın araştırmacıların şu anda rapor edebildiği altı aylık süreden daha uzun sürebileceğini söyledi. Adalja; "Şirketler, antikorların süresine ve koronavirüs aşılı bireylerde diğer bağışıklık ilişkilerine bakmak için çalışmaları yürütürken, bağışıklığın önemli bir süre devam ettiğini görmemiz bekleniyor. Çalışmaların süresi arttıkça, dokunulmazlığın bir yıldan fazla sürdüğünü bulacağımızı tahmin ediyorum."

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 07.04.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Ön Cephe Çalışanları Stresli ve Bitkin

ABD acil servislerindeki doktorlar, hemşireler ve diğer ön saflardaki sağlık çalışanları, COVID-19 salgını sırasında önemli zihinsel sağlık sorunlarıyla mücadele ettiler, yeni bir anket. San Francisco'daki California Üniversitesi'n... Devamını okuPandemi Birçok Klinik Deneyi Bekletti

Pandemi sırasında daha az sayıda klinik araştırma tamamlanıyor ve uzmanlar bunun önümüzdeki on yıllar boyunca tıbbi araştırmaları etkileyebileceğini söylüyor. Daha önce, 1 Mart - 26 Nisan 2020 tarihleri ​​arasında klinik araşt... Devamını okuAmerika Ulusal Sağlık Enstitüsü (NIH) COVID Aşılarına Karşı Nadir Allerjik Reaksiyonları Araştıracak

Yeni araştırma, yüksek derecede alerjisi olan veya mast hücre hastası olarak bilinen kişilerin Moderna veya Pfizer COVID-19 aşılarına karşı ani bir alerjik reaksiyon için daha yüksek risk altında olup olmadığını araştıracak. ABD U... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.