Kalp-Sağlıklı Bir Mangal Mevsimi İçin Öneriler

Çoğu zaman insanların yaz ızgarasıyla ilişkilendirdiği yiyecekler işlenmiş veya yüksek oranda doymuş yağ ve sodyum içerir ve bu da kalp sağlığı risklerine katkıda bulunur. Araştırmalar, eti yüksek sıcaklıklarda pişirmenin kalp hastalığı, diyabet ve kanser riskini artıran zararlı kimyasal reaksiyonlara neden olabileceğini gösteriyor. Gıda uzmanları, açık havadaki şeflerin arka bahçedeki barbeküleri daha sağlıklı hale getirmek için atabilecekleri adımlar olduğunu ve yine de lezzet dolu olduğunu söylüyor.

Tavuk ve balık gibi daha sağlıklı proteinler seçin.

Eti daha küçük parçalara ayırın. Bu onların yüksek ısıya maruz kalma sürelerini kısaltır.

Kömürleşmiş kenarları kaldırmak veya önlemek ve zararlı kimyasalları artıran ısı kaynağına yağ damlamasını en aza indirmek de yardımcı olabilir.

Baharat kullanın. Manhattan'daki Kansas Eyalet Üniversitesi'nde gıda bilimi profesörü olan J. Scott Smith tarafından yürütülen yayınlanmamış araştırmaya göre, ızgaradan önce ete biber ve başka baharatlar eklemek zararlı kimyasal reaksiyonları büyük ölçüde azaltabilir. (Bulgular, hakemli bir dergide yayınlanana kadar ön kabul olarak kabul edilir.) Baharatların etin yüzeyinde olması iyidir.

Baharat içeren turşular veya kuru losyonlar yiyecekleri tatlandırmak için gereken tuz miktarını da azaltır.

Izgara sebzeler ete harika bir alternatiftir.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 28.06.2022

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Genç Sporcular

Yeni bir öğretim yılı başlarken, birçok öğrenci en sevdikleri spor dalına geri döner veya yeni bir şey dener. Houston'daki Baylor College of Medicine'de ortopedik cerrahi ve spor hekimliği yardımcı doçenti Dr. Theodore Shybut, çocukla... Devamını okuHangi Diyet Lifi Kaynağı En İyi Çalışır?

Yeni araştırmalara göre, diyetiniz lif açısından düşükse, daha fazlasını ekleyerek bağırsaklarınızı biraz iyileştirebilirsiniz. Birçok insan lifi sizi düzenli tutan besin olarak bilir. Ama aynı zamanda, sindirim sisteminde bulu... Devamını oku8 COVID Hastasından 1'i Uzun Süreli COVID Geliştirecek

Araştırmacılar, enfeksiyondan üç ila beş ay sonra yeni veya artan bir sağlık semptomu yaşayan kişilerin oranının %21,4 olduğunu buldular, ancak enfeksiyon geçirmemiş olanlarda yeni bir semptom yaşayan kişilerin oranı %8,7. Araş... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.