Kalp sağlığınız için sayıları izleyin

Birkaç basit sayıyı izlemek, kalp sağlığını takip etmede büyük bir yardımcı olabilir. Bu bir otoyoldaki uyarı işaretlerini izlemeye benzer. Yolda görülebilecek sorunlara karşı sizi uyarır.

Tansiyon; Amerikan Kalp Derneği, normal kan basıncını 120/80 mmHg'den düşük değerler olarak tanımlar. Sistolik 130-139 veya diyastolik, 80-89 mmHg değerleri Aşama 1 hipertansiyon olarak kabul edilir. 140/90 mmHg veya daha yüksek tutarlı okumalar Evre 2 hipertansiyon olarak kabul edilir.

Kan şekeri; Açlık kan şekeri testinde 100 ila 125 mg / dL değerleri prediyabet olarak kabul edilir, bu da Tip 2 diyabet geliştirme riski anlamına gelir. Bir kereden fazla 126 veya daha yüksek değerler diyabet olarak kabul edilir.

Kolesterol Kan testi; doktorunuz tarafından değerlendirilmeli. Evde takip için bir takım testler olsa da önerilmiyor.

Vücut kitle indeksi veya bel ölçümü. Bunlar obezite ölçümleridir. Bel / kalça oranı ölçümü, özellikle kadınlarda daha iyi bir gösterge olabilir.

Uyku; yetişkinlerinin gece en az yedi saat uyumaları gerekir. Ancak çok fazla uyumak, çok az uyumak kadar zararlı olabilir. Gece altı saatten az ya da dokuz saatten fazla uyku daha kötü kardiyovasküler sağlık ile ilişkili görülüyor.

Ayrıca bir sayı daha önemli; minimum haftalık orta ila kuvvetli egzersiz süresi 150 dakika olmalı. Daha düşük sürelerden başlayarak bu süreyi korumalı.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 29.07.2020

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Amerika'da metanol'lü dezenfektanlar

Federal sağlık yetkilileri haftalardır ABD'de toksik metanol içeren el dezenfektanlarının yasadışı biçimlerinin satıldığına dair uyarıda bulunuyorlar. Şimdi, Arizona ve New Mexico'dan yeni veriler tehlikeyi gösteriyor: Mayıs ve Hazi... Devamını okuİyimser miyiz?

Yeni bir araştırmaya göre, insanlar ciddi zorluklarla başa çıkmak zorunda kaldıklarında bile hayatlarının büyük bölümünde iyimser olma eğiliminde. Araştırmacılar, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve Hollanda'da geleceğe dair ... Devamını okuVertigo ve D vitamini

Yeni bir araştırmaya göre, D vitamini ve kalsiyum almak, vertigo'yu azaltabilir. Çalışma, sıklıkla kafa pozisyonunuzu değiştirmekle tetiklenen ani bir dönme hissi olan iyi huylu paroksismal pozisyonel vertigo üzerine odaklanmıştır. ... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.