Kalbinizi ve Beyninizi Yaz Sıcaklarından Koruyun

Sıcak hava bir stres testi gibidir. Bazı insanlar bu strese kötü tepki verir. Kalp krizi geçirebilir, kalp yetmezliği semptomları çok daha kötüleşebilir, aritmileri olabilir, pıhtıya bağlı inme riski artar.

Güvende kalmak için ne yapabilirsiniz?

Semptomları bilin; sıcak bitkinliği belirtileri arasında baş ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, mide bulantısı ve soğuk, nemli cilt bulunur. Sıcak çarpması belirtileri arasında hızlı bir nabız, vücut ısısı 39 ve üzerinde, kırmızı, sıcak ve kuru cilt.

Bolca su için. Alkolden kaçının.

Serin yerleri tercih edin. Klima olan bir yer, vantilatör vs.

İlaçlarınızı aksatmayın.

Ağır yemeklerden kaçının.

Öğle saatlerinde dışarı çıkmaktan kaçının.

Bol, hafif, açık renkli giysiler giyin.

Uygun saatlerde egzersiz yapın.

Birbirinize iyi bakın. Risk altındaki komşuları, arkadaşları ve akrabaları kontrol edin.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 29.06.2022

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Genç Sporcular

Yeni bir öğretim yılı başlarken, birçok öğrenci en sevdikleri spor dalına geri döner veya yeni bir şey dener. Houston'daki Baylor College of Medicine'de ortopedik cerrahi ve spor hekimliği yardımcı doçenti Dr. Theodore Shybut, çocukla... Devamını okuHangi Diyet Lifi Kaynağı En İyi Çalışır?

Yeni araştırmalara göre, diyetiniz lif açısından düşükse, daha fazlasını ekleyerek bağırsaklarınızı biraz iyileştirebilirsiniz. Birçok insan lifi sizi düzenli tutan besin olarak bilir. Ama aynı zamanda, sindirim sisteminde bulu... Devamını oku8 COVID Hastasından 1'i Uzun Süreli COVID Geliştirecek

Araştırmacılar, enfeksiyondan üç ila beş ay sonra yeni veya artan bir sağlık semptomu yaşayan kişilerin oranının %21,4 olduğunu buldular, ancak enfeksiyon geçirmemiş olanlarda yeni bir semptom yaşayan kişilerin oranı %8,7. Araş... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.