Haberleri kapatın

Doktorlar, kalbinize ve sağlığınıza iyi davranın ve haberleri kapatın diyor. Northwestern Üniversitesi uzmanları, güncel olayları günde birkaç kez kontrol etmeyi ve daha fazlasını önermiyor. Sürekli güncellemeler endişe ve depresyonu besleyebilir, diye uyarıyorlar.

Chicago'daki Northwestern Üniversitesi Feinberg Tıp Fakültesi'nde kardiyoloji ve epidemiyoloji yardımcı doçenti olan Dr. Sadiya Khan şunları söylüyor; "Koruyucu bir kardiyolog olarak, bu yıl gördüğüm kalp hastalığı için en yaygın risk faktörlerinden biri stres. Hepimizin hemfikir olabileceğimizi biliyorum, pandemiyle ilgili stres ve buna bağlı sağlık, mali ve politik olaylar da dahil olmak üzere hayatımızın her alanında son derece stresli bir yıl olduğunu kabul edebiliriz. Stresin sonuçlarını azaltmak için, egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmenin tadını çıkarmak ve olumlu bir tutum sürdürmenin yollarını bulmak gibi riskinizi azaltabilecek kalp-sağlıklı davranışlara odaklanmaya çalışın. Zaten kalp hastalığı için risk faktörleriniz varsa, stresin durumu daha da kötüleştirmediğinden emin olmak için doktorunuza danışmanız önemlidir."

Northwestern Medicine'den bir psikiyatrist olan Dr. Aderonke Pederson'a göre; "Sürekli haber güncellemeleri stres katmanı katman üzerine yığılıyor. Bu kümülatif stres, kalp sorunları, diyabet ve daha fazlası için artan risklere dönüşebilir. Depresyon ve anksiyete gibi zihinsel hastalıklar, özellikle tedavi edilmediğinde, diyabet, kardiyak olaylar ve kalp hastalığı gibi kronik sağlık durumları için riskinizi artırabilir ve astım semptomlarını karmaşıklaştırabilir. Dolayısıyla, akıl sağlığı koşulları ve fiziksel sağlık koşullarında bir geri bildirim döngüsü vardır. Hastalarıma sık sık olan her olumsuz şeyi bana söylemelerini söylüyorum. Bu, dayanıklılıklarına odaklanıyor ve deneyimlerini işlemelerine yardımcı oluyor. Kendimize karşı nazik ve sabırlı olmak ve hayatta kaldığımız her şeyi değerlendirmek, ilerledikçe bize yardımcı olacaktır. Kontrol edemeyeceğin şeyleri kabul etmek ve umutlu kalmak çok önemli.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 21.01.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Ruh Haliniz Sağlığınızı Etkileyebilir

Öfkenin berbat, kahkahanın iyi hissettirdiğini anlamak için bir bilim adamı olmak gerekmez. Ancak bu duygulardan birinin neden bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, diğerinin ise onu yıprattığını, kalbe zarar verdiğini ve bunama r... Devamını okuAmerikalılar İlkbaharın Sonlarına Kadar COVID Sürü Bağışıklığına Ulaşabilir mi?

Salgınla ilgili iyi haberlere aç mısınız? Bir epidemiyolog, Amerikalıların ilkbaharın sonlarında yeni koronavirüse karşı sürü bağışıklığına ulaşabileceğine inanıyor. Birmingham'daki Alabama Üniversitesi'nde (UA) halk sağlı... Devamını okuSüper Yaşlı'ların Sırları

Araştırmacılar, bazı insanların 80'li ve 90'lı yaşlarına girerken bilişsel fonksiyonlarda keskin kalmasının temel nedenini ortaya çıkarmış olabilir: Beyinleri, Alzheimer hastalığını belirleyen bazı proteinlerin birikmesine direniy... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.