Güncel Sağlık Haberleri » Görme Problemleri 2 Milyardan Fazla İnsanı Etkiliyor

Görme Problemleri 2 Milyardan Fazla İnsanı Etkiliyor

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) raporuna göre, Dünya genelinde 2 milyardan fazla insan çeşitli görme problemlerinden muzdarip. Rapora göre hastalardan en az 1 milyarı uzak ve yakın görme bozukluğu, glakom ve katarakt problemleri yaşıyor.

Raporda ayrıca gelir seviyeleriyle hastalıkların tedavi edilme yüzdeleri üzerinde de duruldu. Rapora göre düşük ve orta gelirli bölgelerde uzağı görme sorunu yüksek gelirli bölgelere göre 4 kat fazla görülüyor. Raporda katarakt ve uzak ve yakın görme bozukluğu gören 1 milyar kişinin tedavi edilmesi için yaklaşık 14.3 milyar dolar harcanması gerektiği söyleniyor.

Kaynak : World Health Organization, 8 Ekim 2019.
Haber Yayınlanma Tarihi : 15.10.2019

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Sıcaklık İnsan Sağlığını Nasıl Etkiliyor?

Güncel bir çalışmanın sonuçlarına göre sıcaklık artışlarıyla zihin sağlığıyla ilgili hastane başvuruları ve intihar oranları arasında bir paralellik var. Dünyada sıcaklıkların sürekli arttığı son dönemlerde bu bulgular ... Devamını okuGürültü Hipertansiyonda Bir Faktör Olabilir Mi?

Güncel bir çalışma işyerinde gürültünün neden olduğu işitme kaybı ile hipertansiyon arasındaki ilişkiyi inceledi ve kronik olarak gürültüye maruz kalmanın hipertansiyon riskini artırdığı sonucuna vardı. Tüm dünyada 60... Devamını okuGüneş Işığı Bağırsak Mikrobiyomunu Değiştiriyor Mu?

Araştırmacılar UV ışınlarına maruz kalmanın bağırsak mikrobiyomlarında değişikliğe yol açtığını gösterdi ama bu yalnızca D vitamini açığı olan deneklerde görüldü. Bilindiği gibi, yüksek irtifada yaşayanlar güneşt... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2019 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.