Fiziksel Egzersiz Depresyona İyi Geliyor

Yeni bir çalışma, 49 daha önceden yayınlanmış çalışmayı değerlendirdi ve fiziksel egzersizin depresyonun azaltılmasına yardımcı olabileceğini ortaya koydu. Felipe Schuch ve Brendan Stubbs un bu inceleme çalışması, Current Sports Medicine Reports dergisinde yayınlandı.
Gözden geçirip değerlendirdikleri 49 çalışma 266.939 katılımcıyı kapsıyor ve tüm diğer etkisi olabilecek faktörler eşitlendikten sonra fiziksel egzersiz depresyon riskini %17 oranında azalttığını ortaya koyuyor.

Günümüzde depresyon çok yaygın bir sorun, örneğin ABD'de 40 milyon kişi depresyondan muzdarip ve tedavide psikoterapi ve antidepresan ilaçlar kullanılıyor. Yazarlar bu verilerin ışığında fiziksel egzersiz tedaviye katkıda bulunabilecek bir faktör olarak daha çok önemsenmesi gerektiğini ileri sürüyor.

Ama egzersizin herkes için aynı faydayı sağlayacağından emin olunamayacağını da kabul ediyorlar ve kimin daha çok yarar görebileceğini anlamak için ayrıca çalışmalar yapılması gerektiğini de belirtiyorlar.

Makalenin orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz. (İngilizce)

Haber Yayınlanma Tarihi : 04.09.2019

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Sosyal Mesafe ve Arkadaşlar

Yeni bir araştırmaya göre, koronavirüs salgını sırasında insanların sosyal mesafe tavsiyelerini takip etmelerini ailesi ve arkadaşları etkileyebilir. İngiliz araştırmacılar, 114 ülkede 6.600'den fazla kişiden gelen bilgileri analiz e... Devamını okuBeyninizi Keskin Tutmak

Zihinsel düşüş, yaşlanmanın en korkulan yönlerinden biridir. İnsanlar, hafıza güçlendirici olarak lanse edilen takviyeleri yutmaktan, Sudoku ve bulmaca çözmek için saatler harcamaya kadar, bunu önlemek için hemen her şeyi yapacaklar.... Devamını okuHaberleri kapatın

Doktorlar, kalbinize ve sağlığınıza iyi davranın ve haberleri kapatın diyor. Northwestern Üniversitesi uzmanları, güncel olayları günde birkaç kez kontrol etmeyi ve daha fazlasını önermiyor. Sürekli güncellemeler endişe ve depresyo... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.