Güncel Sağlık Haberleri » Fiziksel Egzersiz Depresyona İyi Geliyor

Fiziksel Egzersiz Depresyona İyi Geliyor

Yeni bir çalışma, 49 daha önceden yayınlanmış çalışmayı değerlendirdi ve fiziksel egzersizin depresyonun azaltılmasına yardımcı olabileceğini ortaya koydu. Felipe Schuch ve Brendan Stubbs un bu inceleme çalışması, Current Sports Medicine Reports dergisinde yayınlandı.
Gözden geçirip değerlendirdikleri 49 çalışma 266.939 katılımcıyı kapsıyor ve tüm diğer etkisi olabilecek faktörler eşitlendikten sonra fiziksel egzersiz depresyon riskini %17 oranında azalttığını ortaya koyuyor.

Günümüzde depresyon çok yaygın bir sorun, örneğin ABD'de 40 milyon kişi depresyondan muzdarip ve tedavide psikoterapi ve antidepresan ilaçlar kullanılıyor. Yazarlar bu verilerin ışığında fiziksel egzersiz tedaviye katkıda bulunabilecek bir faktör olarak daha çok önemsenmesi gerektiğini ileri sürüyor.

Ama egzersizin herkes için aynı faydayı sağlayacağından emin olunamayacağını da kabul ediyorlar ve kimin daha çok yarar görebileceğini anlamak için ayrıca çalışmalar yapılması gerektiğini de belirtiyorlar.

Makalenin orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz. (İngilizce)

Haber Yayınlanma Tarihi : 04.09.2019

Facebook sayfamızı beğenerek güncel sağlık haberlerinden anında haberdar olabilirsiniz.

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Ergenlerde Sosyal Medya Kullanımı Ruh Sağlığını Tehdit Ediyor

Ergenlerde artan sosyal medya kullanım süresi, içine kapanıklıkta artışla ilişkilendirildi. Buna göre, sosyal medyada daha çok vakit geçiren ergenler problemlerini anlatmaktan kaçınıyorlar. Araştırma, 11 Eylül 2019'da JAMA Psikiy... Devamını okuEvli İnsanlarda Yaşlılıkta Bunama Daha Az Görülüyor

Yayınlanan yeni bir çalışma, ileriki yaşlarda evliliğini sürdüren insanlarda bunamanın daha az görüldüğünü ortaya koydu. Amerika'nın Michigan eyaletinde bulunan MSU üniversitesinden Dr. Hui Liu, yaşı 52'nin üzerinde 15000 katı... Devamını okuAntibiyotik Direnci Antibiyotik Kullanmadan da Gelişiyor Olabilir

Fareler üzerinde yapılan yeni araştırmaların sonuçlarına göre antibiyotik tedavisini kısıtlamak da dirençli bakterilerin yayılmasını önlemekte yeterli olmayabilir . İsviçreli bilim adamları bağırsakta yaşayan bakterilerde antibi... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2019 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.