Fauci'ye Göre Omicron'un Pandemiyi Bitirip Bitirmeyeceğini Söylemek İçin Çok Erken

Omicron varyantı yüksek oranda bulaşıcı olduğundan, ancak önceki varyantlara göre ciddi hastalığa neden olma olasılığı daha düşük göründüğünden, COVID-19'un bir pandemiden endemik bir duruma geçişiyle sonuçlanabileceğine dair öneriler var. Bir popülasyonda sürekli olarak endemik bir hastalık bulunur, ancak tipik olarak bir pandemide görülen çok sayıda enfeksiyona veya toplumsal kargaşaya neden olmaz.

Dr. Anthony Fauci, Dünya Ekonomik Forumu tarafından bu hafta düzenlenen sanal bir etkinlik olan Davos Gündemi sırasında "Omicron'un herkesin umduğu canlı virüs aşısı olup olmayacağı açık bir soru çünkü ortaya çıkan yeni varyantlarla çok fazla değişkenliğe sahipsiniz. Önceki varyanta karşı bağışıklık tepkisinden kurtulan başka bir varyant çıkmazsa durum böyle olurdu" dedi.

Uzmanlar, insanların kasıtlı olarak Omicron'u almaya çalışmasının kötü bir fikir olduğu ve COVID-19 ile mücadelenin henüz bitmediği konusunda uyarıyor. Kritik personel sıkıntısıyla karşı karşıya kalan hastaneler, son haftalarda her zamankinden daha fazla COVID-19 hastasını tedavi etti. ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanından alınan verilere göre, Pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en az 156.676 COVID-19 hastası hastaneye kaldırıldı. Johns Hopkins Üniversitesi'nden alınan verilere göre, pandeminin başlangıcından bu yana 5 Amerikalıdan 1'i Covid-19 ile enfekte oldu ve dün günlük 680.000'den fazla vaka bildirildi. Geçen hafta her gün ortalama 1.695 Amerikalı COVID-19'dan öldü.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 19.01.2022

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Kanser Hastalarının COVID Aşısı Destek Dozlarına Daha Fazla İhtiyacı Var

Yeni araştırmalar, kanserli çoğu insan için, hastalık ve kanser tedavileri nedeniyle bağışıklığı baskılanmış olmalarına rağmen Covid aşısının etkili olduğunu, ancak etkinliğin bu grupta genel popülasyona kıyasla üç ila alt... Devamını okuMonkeypox Nedir ve Endişelenmelimiyiz?

Çiçek hastalığı virüsünün daha az zararlı bir kuzeni olan endişe verici bir uluslararası maymun çiçeği vakaları artıyor. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre Cumartesi günü itibariyle 12 ülkede 92 doğrulanmış hastalık vakası ve ... Devamını okuBaharın Çifte Belası: Astım Artı Mevsimsel Alerjiler

Bir uzman, hem astımınız hem de mevsimsel alerjiniz varsa, bu çifte yaranın etkilerini azaltmanın yolları olduğunu söylüyor. Alabama Üniversitesi, Birmingham Tıp Okulu'nda yardımcı doçent olan Dr. Miranda Curtiss, kronik bir akciğe... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.