Dünya Sağlık Örgütü Sıtma İlacı Testlerini Durdurdu

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Koronavirüs teşhisli hastalar üzerinde yapılan sıtma ilacı testlerinin, ilacın muhtemel yan etkileri sebebiyle durdurulduğunu duyurdu. Açıklamayı yapan Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Ghebreyesus, sıtma ilacı etken maddeleri hidroksiklorokin ve klorokinle ilgili daha çok çalışmaya ihtiyaç olduğu ve testlerin geçici olarak durdurulduğunu söyledi. DSÖ Genel Direktörü, klinik araştırmaların duraklatıldığı süre içerisinde ilacın potansiyel yarar ve zararlarının yeniden değerlendirileceğini bildirdi.

The Lancet'te Yayınlanan Makale


Sıtma ilacı ilgili son günlerde çok ses getiren bir araştırma yayınlanmıştı. The Lancet dergisinde geçtiğimiz hafta yayınlanan bir araştırmada, sıtma ilaçlarında bulunan hidroksiklorokin ve klorokinin etken maddelerinin COVID-19 tedavisine uygun olmadığı yazılmıştı. Araştırma, 96000 katılımcının verilerini kullanarak yapılmış ve sonucunda bu maddelerin ölüm riskini %45 artırabileceği sonucuna ulaşılmıştı.

Donald Trump'ın Açıklamaları


Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump da daha önce COVID-19 a gerçi tedbiren sıtma ilacı kullandığını söylemişti. Trump ayrıca bu ilaç hakkında 'tanrının bir armağanı' değerlendirmesinde bulunmuştu.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 26.05.2020

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Merdivenden düşmek kırık kemiklere neden olmakla kalmaz.

Yeni çalışma, Ekim 2015 ile Ekim 2016 arasında Avustralya'nın Queensland şehrindeki iki hastanenin acil servislerinde merdivenlerden düşen ve acil servislerde görülen 134 kişiyi içeriyor. Araştırmacılar, merdivenden düşmenin uzun sü... Devamını okuNew York'taki ölüm oranları neyi gösteriyor?

Araştırmacılar, New York'taki COVID-19 ölüm oranının bazı ülkelerin iki katından fazla olduğunu ve şehrin yaşlı ölüm riskinin en yüksek olduğunu belirtti. 1 Mart'tan 16 Mayıs'a kadar New York'ta 191.000'den fazla laboratuvarda onay... Devamını okuKalp krizi riski mevsimlerle değişir mi?

Yeni bir araştırma, kış ve yaz aylarında kalp krizi, anjina ve diğer kalp olaylarının arttığını gösteriyor. Araştırmacılar, çoğunluğu Japonya'dan olan akut koroner sendromlu 1.113 kişinin uluslararası kayıtlarını incelediler.... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.