Daha Sıcak İklim = Daha Fazla Polen

İklim değişikliği Kuzey Amerika'nın polen mevsimini daha uzun ve daha şiddetli hale getirdi, ancak Amerikan Alerji, Astım ve İmmünoloji Koleji'ne (ACAAI) göre alerji sefaletinizi azaltmanın yolları var. ACAAI Başkanı Dr. Luz Fonacier, bir üniversite haber bülteninde, "Alerji belirtilerinizin ilkbahar veya sonbahar mevsiminde daha erken ortaya çıkacağını biliyorsanız, ilaçlarınızı daha erken almaya başlayın. İlaçlarınıza semptomlarınız ciddi şekilde başlamadan iki ila üç hafta önce başlarsanız, ıstırabınız azalacaktır" dedi.

Polen seviyeleri ilkbaharda ağaçlar, yazın çimler ve sonbaharda yabani otlar nedeniyle daha yüksek olma eğilimindedir, ancak hava koşullarına ve nerede yaşadığınıza bağlı olarak değişebilir.

ACAAI, alerji ilaçlarınızı erken almaya başlamanın yanı sıra semptomlarınızı kontrol etmenin başka yollarını da önermektedir;

Polen mevsiminde, özellikle gündüzleri pencereleri kapalı tutun ve mümkün olduğunca klima kullanın.

Hangi polenlere duyarlı olduğunuzu bilin ve ardından polen sayılarını kontrol edin. İlkbahar ve yaz aylarında - ağaç ve çimen poleni mevsimi - seviyeleri akşamları en yüksektir. Yaz sonu ve sonbaharın başlarında - yakupotu polen mevsimi - seviyeleri sabahları en yüksektir.

Dışarıda çalıştıktan veya oynadıktan sonra duş alın, saçınızı yıkayın ve kıyafetlerini değiştirin.

Poleni gözlerden ve saçtan uzak tutmak için dışarıda güneş gözlüğü ve şapka giyin. Ayrıca, sizi COVID-19'a karşı korumanın yanı sıra, bir yüz maskesi takmak polene karşı bir bariyer sağlayabilir.

Sonbahar ve bahar alerjilerinizin her yıl daha da kötüye gittiğini düşünüyorsanız, muhtemelen haklısınızdır. Yılın bu zamanlarında içeride kalmak ve reçetesiz satılan alerji ilaçları semptomlarınızı kontrol etmeye yardımcı olmuyorsa, bir alerji uzmanına danışın.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 19.04.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Şekerli İçecekler ve Genç Kadınlarda Kolon Kanseri Riski

Genç Amerikalılar arasında kolon kanseri oranları artıyor ve yeni bir araştırma, çok fazla şekerli içecek içmenin suçlu olabileceğini gösteriyor, en azından kadınlar için. Her gün soda, meyveli içecekler veya spor ve enerji içecek... Devamını okuAkdeniz Diyeti Demansı Önleyebilir

Yeni bir çalışma, sebze, meyve, zeytinyağı ve balık yönünden zengin bir diyetin (Akdeniz diyeti) beyni plak birikiminden ve küçülmesinden koruyabileceğini öne sürüyor. Almanya'daki araştırmacılar, diyet ile Alzheimer'ın ayırt edic... Devamını okuSağlıklı Bir Kalp İçin Doğru Uyku Miktarı Nedir?

Yeni araştırmalara göre, gecede altı ila yedi saat uyuyan insanlar - ne fazla ne de az - kalp krizi veya felçten ölme olasılığı en düşük. Araştırmacılar, daha az veya daha fazla uyumanın kalp kaynaklı ölüm riskinizi yaklaşık % 4... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.