CDC, N95'leri Coronavirüse Karşı En İyi Maskeler Olarak Tavsiye Ediyor

Yüz maskeleriyle ilgili önceki tavsiyesinden ayrı olarak, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden gelen yeni kılavuz, kumaş maskeler yerine uygun şekilde takılan N95 veya KN95 maskelerinin COVID-19'a karşı en iyi koruma olduğunu teşvik ediyor.

Pandeminin başlarında, N95 ve KN95 maskelerinin arz sıkıntısı, bu maskelerin sağlık çalışanları için önceliklendirilmesine yol açtı, ancak bu yeni kılavuz genel halkı hedefliyor ve pandemi boyunca gelişen en son kılavuz. Son derece bulaşıcı Omicron koronavirüs çeşidinin hızla yayılması, Amerikalıları hangi yüz maskesinin enfeksiyonu engellemeye en iyi yardımcı olabileceğini merak ediyor. Bu güncellemeden önce, Eylül ayında CDC, insanların belirli durumlarda tek kullanımlık N95 maskeleri kullanmasını tavsiye etmeye başladı - örneğin, ciddi hastalıklara daha yatkın kişiler tarafından, risk altındaki bir kişiye bakan kişiler tarafından ve seyahat ederken.

CDC, sağlık çalışanları için "cerrahi N95" maskeleri olarak bilinen özel bir maske kategorisinin rezerve edilmesini desteklemeye devam ediyor. Tasarımları, kan sıçramalarına ve diğer ameliyathane tehlikelerine karşı korumaya yardımcı olur. Bununla birlikte, herkes bir N95'te kendini rahat hissetmez, bu nedenle CDC ayrıca en iyi maskenin iyi oturan ve dolayısıyla sürekli takması kolay olan maske olduğunu vurgular. Associated Press'in haberine göre, CDC sözcüsü Kristen Nordlund Cuma günü yaptığı açıklamada, "Ana mesajımız, herhangi bir maskenin maske olmamasından daha iyi olduğu olmaya devam ediyor" dedi. Biden yönetimi, yakında Amerikalılara "yüksek kaliteli" maskeler göndermeye başlayacaklarını söyledi. AP'ye göre, federal hükümetin şu anda 750 milyondan fazla N95 maskesi stoğu var. Maske dağıtımı hakkında daha fazla bilgi bu hafta bekleniyor.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 17.01.2022

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Kanser Hastalarının COVID Aşısı Destek Dozlarına Daha Fazla İhtiyacı Var

Yeni araştırmalar, kanserli çoğu insan için, hastalık ve kanser tedavileri nedeniyle bağışıklığı baskılanmış olmalarına rağmen Covid aşısının etkili olduğunu, ancak etkinliğin bu grupta genel popülasyona kıyasla üç ila alt... Devamını okuMonkeypox Nedir ve Endişelenmelimiyiz?

Çiçek hastalığı virüsünün daha az zararlı bir kuzeni olan endişe verici bir uluslararası maymun çiçeği vakaları artıyor. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre Cumartesi günü itibariyle 12 ülkede 92 doğrulanmış hastalık vakası ve ... Devamını okuBaharın Çifte Belası: Astım Artı Mevsimsel Alerjiler

Bir uzman, hem astımınız hem de mevsimsel alerjiniz varsa, bu çifte yaranın etkilerini azaltmanın yolları olduğunu söylüyor. Alabama Üniversitesi, Birmingham Tıp Okulu'nda yardımcı doçent olan Dr. Miranda Curtiss, kronik bir akciğe... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.