Bunaltıcı Yaz Sıcaklarında Hamileler

Bu yaz Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'nın bazı bölgelerine tehlikeli, rekor kıran sıcaklıklar getirdi. Sıcak hava hamile kadınlar için ekstra bir zorluk teşkil ediyor.

Baylor ve Texas Çocuk Hastanesi'nde kadın doğum ve jinekoloji yardımcı doçenti Dr. Matthew Carroll aşırı ısınmayı önlemek için aşağıdaki önerileri sunar:

Hidratlı kalarak başlayın. Hamile kadınlar, dehidrasyonu önlemek için günde önerilen sekiz ila 12 bardak sudan fazlasını içmelidir.
Gölgede kalın ve rahat, hafif giysiler giyin.
En az 30 SPF'lik UVA ve UVB korumalı güneş kremi uygulayın.

Carroll; "Yaz, hamile kadınlar için zor geçiyor çünkü nem ve sıcaklık yüksek olduğunda vücut soğumakta zorlanıyor. Güneşin en güçlü olduğu ve ısının en kötü olduğu saat sabah 9'dan akşam 3'e kadar olacak, bu nedenle bu süre boyunca doğrudan güneş ışığına maruz kalmayı 30 dakika ile bir saat arasında sınırlandırmaya çalışın. Genellikle dışarıda egzersiz yapıyorsanız, rutininizi değiştirin. Sabah erken veya akşam geç saatlerde güvenli, iyi aydınlatılmış bir alanda egzersiz yapın veya tüm vücut egzersiz seçeneği için yüzmeyi seçin. Hamilelikte eklem gevşekliği artar ve su eklemleri destekler. Isı bitkinliğinin fetüs üzerindeki etkisine ilişkin veriler sınırlıdır. Ancak anne üzerindeki stres fetüsü de doğrudan etkileyebilir ve hamileliğin kendisi vücut üzerinde bir strestir. Özellikle kalbi strese sokar. Isı bitkinliğinin belirtilerine dikkat edin: baş dönmesi, yorgunluk ve mide bulantısı. Bu semptomları hissediyorsanız, dinlenmek için gölgeli veya serin bir alana gidin. Ayaklarınızı yükseltin. Soğuk sıvılar, özellikle elektrolit sıvısı gibi sodyum içeren solüsyonlu su için. Kendinizi sıcaktan alıp dinlendikten sonra semptomlar azalmalıdır. Bulantı, kusma, yorgunluk ve baş dönmesi bir saatten fazla sürerse doktorunuzu arayın. Artan vücut ısısının ciddi yan etkileri arasında kusma ve bilinç kaybı sayılabilir.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 25.07.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Amerika'nın bel ölçüsü genişlemeye devam ediyor.

Çarşamba günü, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, 16 eyalette sakinlerinin en az %35'inin obez olduğunu ve bu rakamın 2018'den bu yana neredeyse iki katına çıktığını duyurdu. New York'taki Lenox Hill Hastanesi obezite cerrah... Devamını okuDiyetiniz Şiddetli COVID-19 Riskinizi Azaltabilir

Yeni bir araştırma, bol miktarda meyve ve sebze yiyen kişilerin COVID-19 riskinin sağlıksız beslenenlere göre biraz daha düşük olabileceğini gösteriyor. Araştırmacılar, bitki açısından en zengin diyetlerin olduğu çeyreğin, en ... Devamını okuBeyin Demirini Düşüren Diyetler Hafızanızı Keskin Tutabilir

Küçük bir araştırma, düzenli olarak balık, fındık ve zeytinyağı gibi yiyecekleri yiyen yaşlı yetişkinlerin beyinlerinde daha az demir birikimine ve daha keskin hafızalara sahip olabileceğini gösteriyor. Beynin normal çalışması... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.