Güncel Sağlık Haberleri » "Bulaşıcı Olmayan Hastalıklardan Korunma" Kitapçığı Yayınlandı

"Bulaşıcı Olmayan Hastalıklardan Korunma" Kitapçığı Yayınlandı

Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Enstitüsü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Anabilim Dalı, Halk Eğitimi Faaliyetleri kapsamında hazırlanmış olan "Bulaşıcı Olmayan Hastalıklardan Korunma" kitapçığı yayınlamıştır.

SAĞLIĞIMIZI KORUYALIM VE GELİŞTİRELİM

SAĞLIKLI YAŞ ALMA VE YAŞLILIK HASTALIKLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

KALP DAMAR HASTALIKLARINDAN KORUNMA

DİYABET (ŞEKER HASTALIĞI)

KANSERDEN KORUNMA

DEPRESYONDAN KORUNMA

SİGARAYI BIRAKALIM

SAĞLIKLI BESLENME

OBEZİTE (ŞİŞMANLIK)

TUZUN SAĞLIĞA ETKİSİ

HAREKETSİZLİĞİN BEDELİ

DÜŞMELERİN ÖNLENMESİ

YAŞLILARDA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

YAŞLILARDA PROTEZ DİŞ KULLANIMI

Bölümlerinden oluşan kitapçığın PDF halini Enstitünün web sitesinden indirmek için tıklayınız.
Haber Yayınlanma Tarihi : 18.09.2019

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Görme Problemleri 2 Milyardan Fazla İnsanı Etkiliyor

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) raporuna göre, Dünya genelinde 2 milyardan fazla insan çeşitli görme problemlerinden muzdarip. Rapora göre hastalardan en az 1 milyarı uzak ve yakın görme bozukluğu, glakom ve katarakt problemleri yaşı... Devamını okuYeşil Çayda Bulunan Bazı Bileşikler Enfeksiyonlara Karşı Mücadeleye Katkıda Bulunabilir

Antibiyotiklere karşı direnç geliştiren bakteriler global sağlığa karşı önemli bir tehdit oluşturuyor. Bu bakterilere karşı mücadele yöntemlerini geliştirmek için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Son zamanlarda yapılan bir araş... Devamını okuFruktoz Yağlı Beslenmeyi Daha Da Mı Kötü Kılıyor ?

Fareler üzerinde yapılan yeni bir çalışma, yüksek yağlı beslenme şekli ile şekerli içeçeklerin yaratabileceği zarara yönelik yeni bilgiler ortaya çıkardı. Fruktozun yağlanmaya sebep olduğu bilgisine ek olarak, bu çalışmada frukt... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2019 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.