Botox depresyona karşı

Yeni bir çalışma, kırışıklıklarla mücadele etmek ve migreni önlemek için kullanılan Botox enjeksiyonlarının depresyonun hafifletilmesine yardımcı olabileceğini söylüyor. Altı durumdan herhangi biri için Botox enjeksiyonları alan hastalar, aynı koşullar için farklı tedaviler alan hastalara kıyasla %40 ila %88 daha az depresyon yaşadığını bildirmiştir.

Çalışma için araştırmacılar, FDA'nın Olumsuz Etki Raporlama Sisteminden Botox ile tedavi edilen 40.000 kişiye ait verileri kullandılar. Veriler, sekiz nedenden dolayı alın, boyun, uzuvlar ve mesane de dahil olmak üzere farklı enjeksiyon bölgelerine uygulanan Botox tedavisine odaklanmaktadır. Botox enjeksiyonları kas spazmları, aşırı terleme ve idrar kaçırma tedavisinde de kullanılır.

Araştırmacılar, Botox'un antidepresan olarak nasıl davrandığını belirlemek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç olduğunu söyledi. Bir teori, Botox'un merkezi sinir sisteminin ruh hali ve duygularla ilgili alanlarına gidebileceğidir. Ya da, genellikle depresyonu tetikleyebilecek kronik durumları tedavi etmek için kullanıldığından, iyileştirilmiş ruh hali, altta yatan durumu iyileştirmenin hoş bir yan etkisi olabilir.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 31.07.2020

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Amerika'da metanol'lü dezenfektanlar

Federal sağlık yetkilileri haftalardır ABD'de toksik metanol içeren el dezenfektanlarının yasadışı biçimlerinin satıldığına dair uyarıda bulunuyorlar. Şimdi, Arizona ve New Mexico'dan yeni veriler tehlikeyi gösteriyor: Mayıs ve Hazi... Devamını okuİyimser miyiz?

Yeni bir araştırmaya göre, insanlar ciddi zorluklarla başa çıkmak zorunda kaldıklarında bile hayatlarının büyük bölümünde iyimser olma eğiliminde. Araştırmacılar, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve Hollanda'da geleceğe dair ... Devamını okuVertigo ve D vitamini

Yeni bir araştırmaya göre, D vitamini ve kalsiyum almak, vertigo'yu azaltabilir. Çalışma, sıklıkla kafa pozisyonunuzu değiştirmekle tetiklenen ani bir dönme hissi olan iyi huylu paroksismal pozisyonel vertigo üzerine odaklanmıştır. ... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.