Baharın Çifte Belası: Astım Artı Mevsimsel Alerjiler

Bir uzman, hem astımınız hem de mevsimsel alerjiniz varsa, bu çifte yaranın etkilerini azaltmanın yolları olduğunu söylüyor.

Alabama Üniversitesi, Birmingham Tıp Okulu'nda yardımcı doçent olan Dr. Miranda Curtiss, kronik bir akciğer rahatsızlığı olan astımı olan kişilerin alerjik atakları kontrol etmeye veya önlemeye çalışması gerektiğini söyledi. Nazal steroidler ve nazal antihistaminikler, mevsimsel alerjilere karşı korunmanın en kolay ve en etkili yollarından biri olduğunu söyledi. Alerji aşıları başka bir seçenektir. Curtiss; "Alerji aşıları mevsimsel ve yıl boyu alerjisi olan hastalar için faydalı olabilir. Ancak bunlar, maksimum fayda için üç ila beş yıl tedaviye devam etmeyi planlamayı gerektiren uzun vadeli bir yatırımdır. Alerji aşılarına başlamak isteyen astımlıların, aşılara başlamadan önce astımlarını iyi kontrol altına almaları gerekir. Polen koşullarının yoğun olduğu zamanlarda, evinizin veya arabanızın camlarını kapalı tutmanız ve merkezi klima kullanmanız da önemlidir. Mümkün olduğunda kıyafetlerinizi değiştirmek ve eve girdikten sonra duş almak da yardımcı olabilir. Ev alerjenleri - toz akarları, küfler, hamam böcekleri ve evcil hayvanlar gibi - yıl boyunca bulunma eğilimindedir, ancak dış mekan alerjenlerini etkileyen faktörlerle dalgalanabilir.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 23.05.2022

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Genç Sporcular

Yeni bir öğretim yılı başlarken, birçok öğrenci en sevdikleri spor dalına geri döner veya yeni bir şey dener. Houston'daki Baylor College of Medicine'de ortopedik cerrahi ve spor hekimliği yardımcı doçenti Dr. Theodore Shybut, çocukla... Devamını okuHangi Diyet Lifi Kaynağı En İyi Çalışır?

Yeni araştırmalara göre, diyetiniz lif açısından düşükse, daha fazlasını ekleyerek bağırsaklarınızı biraz iyileştirebilirsiniz. Birçok insan lifi sizi düzenli tutan besin olarak bilir. Ama aynı zamanda, sindirim sisteminde bulu... Devamını oku8 COVID Hastasından 1'i Uzun Süreli COVID Geliştirecek

Araştırmacılar, enfeksiyondan üç ila beş ay sonra yeni veya artan bir sağlık semptomu yaşayan kişilerin oranının %21,4 olduğunu buldular, ancak enfeksiyon geçirmemiş olanlarda yeni bir semptom yaşayan kişilerin oranı %8,7. Araş... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.