Amerikalı Gençlerin Çoğunluğu Aşı Olmak istiyor

Yeni bir ankete göre birçok Amerikalı genç ve genç yetişkin artık COVID-19 aşısı olma şansını kucaklıyor. Ancak Michigan Üniversitesi araştırmacıları, 14 ila 24 yaşları arasındaki bir azınlığı aşı olmaları gerektiğine ikna etmek için genç odaklı mesajlaşmaya hala ihtiyaç duyulacağını söyledi. Yine de iyi haber şu ki, geçen sonbaharda söylenenden daha fazla sayıda genç aşı olmaya hazır.

Ekim 2020'deki ilk kısa mesaj temelli MyVoice ulusal anketi, ankete katılan 911 genç ve genç yetişkinlerin% 76'sının aşı olmaya istekli olduklarını, ancak nihai kararlarının ek bilgilere bağlı olduğunu söyleyenlerin% 33'ünü içerdiğini ortaya koydu. Ankete katılanların% 20'si aşı olmak istemediklerini söyledi. Mart 2021'in sonlarında tekrarlanan bir anketin analizi, aşılanmış veya aşı olmaya istekli olanların yüzdesinin% 84'e yükseldiğini ortaya koydu. Bu arada, Journal of Adolescent Medicine'de kısa süre önce çevrimiçi olarak yayınlanan rapora göre, aşı olmayı düşünmediğini söyleyen 14 ila 24 yaş arasındaki kişilerin oranı% 15'e düştü.

Anket ayrıca genç ve genç yetişkinlerin %42'sinin aşı bilgilerini ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri ve Dünya Sağlık Örgütü gibi kurumlardan almayı tercih ettiğini ve %32'sinin aşı bilgilerini bir tıp uzmanından veya sağlık kuruluşundan almayı tercih ettiğini gösterdi.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 17.04.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Şekerli İçecekler ve Genç Kadınlarda Kolon Kanseri Riski

Genç Amerikalılar arasında kolon kanseri oranları artıyor ve yeni bir araştırma, çok fazla şekerli içecek içmenin suçlu olabileceğini gösteriyor, en azından kadınlar için. Her gün soda, meyveli içecekler veya spor ve enerji içecek... Devamını okuAkdeniz Diyeti Demansı Önleyebilir

Yeni bir çalışma, sebze, meyve, zeytinyağı ve balık yönünden zengin bir diyetin (Akdeniz diyeti) beyni plak birikiminden ve küçülmesinden koruyabileceğini öne sürüyor. Almanya'daki araştırmacılar, diyet ile Alzheimer'ın ayırt edic... Devamını okuSağlıklı Bir Kalp İçin Doğru Uyku Miktarı Nedir?

Yeni araştırmalara göre, gecede altı ila yedi saat uyuyan insanlar - ne fazla ne de az - kalp krizi veya felçten ölme olasılığı en düşük. Araştırmacılar, daha az veya daha fazla uyumanın kalp kaynaklı ölüm riskinizi yaklaşık % 4... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.