Amerikada erken kardiyak ölümler

1960'lardan 2010'lara kadar, Amerika Birleşik Devletleri'nde, genellikle erken kardiyak ölüm olarak adlandırılan genç yetişkinler arasında kalp hastalığına bağlı ölümlerde büyük bir azalma yaşandı. Amerikan Kalp Derneği Dergisi'nde 29 Temmuz'da yayınlanan bir araştırmaya göre, bu düşüş 2010'dan beri önemli ölçüde yavaşladı ve erken kardiyovasküler ölüm riski yaşadığınız yere bağlı olabilir.

Araştırma yazarı Zhi-Jie Zheng ve ekibi, 1999 ve 2017 yılları arasında yaklaşık 1,6 milyon erken kalp ölümünü kapsayan, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok kaynaktan alınan ilçe verilerini analiz etti. Tüm ölümler kalp hastalığından kaynaklandı ve 35-74 yaş arası insanlar arasındaydı. 2010'dan önce erken kardiyak ölümlerdeki kayda değer gerilemeye rağmen, araştırmacılar 2010'da düşüş hızının yavaşlamaya başladığını ve bazı ilçelerin toplumsal farklılıklardan dolayı daha yüksek oranlara sahip olduğunu gördüler. Bulgular, bazı popülasyonların cinsiyet, yaş, ırk / etnik köken ve zenginlik temelinde erken kardiyak ölüm riski altında olduğunu gösterdi. Erkeklerde kadınlardan iki kat daha erken kardiyak ölüm meydana geldi ve ölüm oranları Siyahlar arasında Asyalılar veya Pasifik Adalılarından üç kat daha yüksekti. Gelir, istihdam, okula kayıt ve suç oranları gibi sosyoekonomik faktörlerdeki farklılıklar ölümlerin yaklaşık %20'sini ve demografik farklılıkların üçte birinden biraz fazlasını oluşturmuştur.

Pekin'deki Pekin Üniversitesi'nde profesör olan Zheng, erken kardiyovasküler ölüm oranlarının 2010'dan bu yana önemli ölçüde yavaşlamasına rağmen düşüşünü sürdürürken, hastane dışı ölümlerin oranının arttığını söyledi. Araştırmaya göre, 1,6 milyon erken kardiyak ölümün 10'undan altısı hastane dışında meydana geldi ve hastane dışı ölümlerin yüzdesi 1999'da% 58'den 2017'de% 61,5'e yükseldi.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 01.08.2020

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


COVID ve elektronik sigara

Yeni bir araştırmaya göre, elektronik sigara kullanan gençlerin COVID-19 tanısı alma olasılığı beş kat daha fazla. Araştırmacılar, e-sigara içen ve aynı zamanda normal sigara içen gençlerin COVID-19'a yakalanma riskinin yedi kat dah... Devamını okuOkulları açmak

Koronavirüs salgını sırasında okulların yeniden açılması konusundaki tartışmalar yoğunlaşırken, Stanford Üniversitesi uzmanları sınıflara dönüşü daha güvenli hale getirmek için bazı ipuçları sunuyor. Amerikan Pediatri A... Devamını okuAlzheimer risk testi yapmak psikolojiyi nasıl etkiler?

Araştırmacılar, herhangi bir semptom göstermeden önce bir kişinin Alzheimer hastalığına yakalanma riskinin yüksek olup olmadığını tespit etmenin yollarını araştırdıkça, akıl sağlığı uzmanları bu bilginin olumsuz psikolojik y... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.