Amerika'da 3 Eyalette Elektronik Sigaraya Bağlı Olabilecek Ağır Akciğer Hasarları Görüldü

CNN gazetesinin haberine göre, Amerika'nın 3 farklı eyaletinde elektronik sigarayla bağlantılı olabilecek akciğer hasarları görüldü. CNN, Minnesota eyaletinde yeni görülen 4 vakanın daha önce Wisconsin ev Illinois eyaletlerinde görülen onlarca vakaya benzediğini ve bunların elektronik sigaraya bağlanabileceğini söyledi. Böylece, Amerika'da elektronik sigaraya bağlı vakaları raporlayan 3 eyalet olmuş oldu.

CNN haberini Minnesota Sağlık Departmanı'nın raporuna dayandırarak, hastaların nefes darlığı, ateş, öksürük, kusma, ishal, baş ağrısı, baş dönmesi ve göğüs ağrısı gibi semptomları olduğunu belirtti ve bazı hastaların yoğun bakım ünitesine kaldırılarak birkaç hafta hastaneye yatırıldığı bilgisini paylaştı. Minnesota Sağlık Departmanı, vakaların bağlı olup olmadığının henüz kesin olmadığını söyledi.

Diğer eyaletlerdeki vakalar

Wisconsin'de sağlık görevlileri hala yakın zamanda elektronik sigara içtiğini söyleyen kişilerin yaşadığı ağır akciğer hastalıklarını inceliyor. 8 Ağustos itibariyle, 12 adet doğrulanmış ve 13 adet incelemede olan vaka bulunuyor. Son rakamlar içerisinde artık daha yaşlı insanların da olduğu dikkat çekiyor. Bundan önce, yalnızca gençlerde ve orta yaşlı insanlarda bu vakalar görülüyordu.


Sağlık uzmanları, e-likid adı verilen elektronik sigara yakıtlarındaki maddelerin hücrelere zarar verebileceğini ve zararlı kimyasallar içerebileceği konusunda uyarıyor. Elektronik sigaraların orta ve uzun vadedeki zararları henüz tam olarak bilinemiyor.


Kaynak : CNN
Haber Yayınlanma Tarihi : 17.08.2019

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Sosyal Mesafe ve Arkadaşlar

Yeni bir araştırmaya göre, koronavirüs salgını sırasında insanların sosyal mesafe tavsiyelerini takip etmelerini ailesi ve arkadaşları etkileyebilir. İngiliz araştırmacılar, 114 ülkede 6.600'den fazla kişiden gelen bilgileri analiz e... Devamını okuBeyninizi Keskin Tutmak

Zihinsel düşüş, yaşlanmanın en korkulan yönlerinden biridir. İnsanlar, hafıza güçlendirici olarak lanse edilen takviyeleri yutmaktan, Sudoku ve bulmaca çözmek için saatler harcamaya kadar, bunu önlemek için hemen her şeyi yapacaklar.... Devamını okuHaberleri kapatın

Doktorlar, kalbinize ve sağlığınıza iyi davranın ve haberleri kapatın diyor. Northwestern Üniversitesi uzmanları, güncel olayları günde birkaç kez kontrol etmeyi ve daha fazlasını önermiyor. Sürekli güncellemeler endişe ve depresyo... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.