ABD Huzurevlerinde COVID Vakaları Yeniden Artıyor

Huzurevlerinde kalanlar pandemi boyunca özellikle risk altındaki bir grup oldu ve hızla yayılan Omicron varyantının ortaya çıkması onları başka bir enfeksiyon ve ölüm dalgasıyla karşı karşıya bıraktı.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, 9 Ocak'ta sona eren haftada ABD huzurevleri sakinlerinde 32.000'den fazla COVID-19 vakası ve 645 ölüm bildirdi. Bu, bir ay öncesine göre vakalarda yedi kat ve ölümlerde %47 artış anlamına geliyor. Aynı hafta yaklaşık 57.200 huzurevi çalışanı COVID-19'a yakalandı ve bir önceki aya göre on kat artmış.

Vakalardaki çarpıcı artışlara rağmen, bakım evlerinde COVID-19'dan ölenlerin sayısı, Aralık 2020' ye göre düşük. Aşılama çabaları hayat kurtarmada gerçek bir etki yapmış olabilir. CDC, huzurevinde yaşayanların yaklaşık %87'sinin tamamen aşılandığını ve %63'ünün üçüncü dozlarını aldığını söylüyor. Personelin yaklaşık %83'ü tam aşılıdır.

Amerikan Bilim Adamları Federasyonu kıdemli üyesi epidemiyolog Eric Feigl-Ding; "Vakalar artıyor, Üssel sayıda hastaneye yatış ve ölümle karşılaşacağız." Feigl-Ding, sakinleri daha fazla korumak için aşılar, ziyaretçilerin test edilmesi, tıbbi sınıf maskeler (N95'ler gibi) ve yüksek verimli hava filtreleri kullanılmasını öneriyor.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 18.01.2022

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Kanser Hastalarının COVID Aşısı Destek Dozlarına Daha Fazla İhtiyacı Var

Yeni araştırmalar, kanserli çoğu insan için, hastalık ve kanser tedavileri nedeniyle bağışıklığı baskılanmış olmalarına rağmen Covid aşısının etkili olduğunu, ancak etkinliğin bu grupta genel popülasyona kıyasla üç ila alt... Devamını okuMonkeypox Nedir ve Endişelenmelimiyiz?

Çiçek hastalığı virüsünün daha az zararlı bir kuzeni olan endişe verici bir uluslararası maymun çiçeği vakaları artıyor. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre Cumartesi günü itibariyle 12 ülkede 92 doğrulanmış hastalık vakası ve ... Devamını okuBaharın Çifte Belası: Astım Artı Mevsimsel Alerjiler

Bir uzman, hem astımınız hem de mevsimsel alerjiniz varsa, bu çifte yaranın etkilerini azaltmanın yolları olduğunu söylüyor. Alabama Üniversitesi, Birmingham Tıp Okulu'nda yardımcı doçent olan Dr. Miranda Curtiss, kronik bir akciğe... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.