Güncel Sağlık Haberleri » ABD'de Elektronik Sigaraya Bağlı Vaka Sayısı 800'ü Geçti

ABD'de Elektronik Sigaraya Bağlı Vaka Sayısı 800'ü Geçti

ABD'de elektronik sigaraya bağlı olduğu düşünülen vakaların sayısı 800'ü geçti. Amerika Birleşik Devletleri'nin "Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi", vaka sayısının 805 ve ölüm sayısının 12 olmakla birlikte hastalığın asıl sebebinin hala anlaşılamadığını açıkladı.

Merkezin raporu, ABD'nin 46 eyaletinden ve 1 özerk bölgesinden gelen verileri içeriyor. Merkezin yaptığı son anket, elektronik sigaraya bağlı hastalıklardan etkilenenlerin %76'sının erkek olduğunu ve %16'sının 18 yaşının altında olduğunu ortaya çıkardı.Yukarıdaki resimde açık mavi ile gösterilen alanlar elektronik sigaraya bağlı vaka görülen eyaletleri, koyu mavi ile gösterilenler ise ölüm görülen eyaletleri gösteriyor. (Kaynak : USA TODAY)

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin raporunu İngilizce olarak okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 28.09.2019

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Görme Problemleri 2 Milyardan Fazla İnsanı Etkiliyor

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) raporuna göre, Dünya genelinde 2 milyardan fazla insan çeşitli görme problemlerinden muzdarip. Rapora göre hastalardan en az 1 milyarı uzak ve yakın görme bozukluğu, glakom ve katarakt problemleri yaşı... Devamını okuYeşil Çayda Bulunan Bazı Bileşikler Enfeksiyonlara Karşı Mücadeleye Katkıda Bulunabilir

Antibiyotiklere karşı direnç geliştiren bakteriler global sağlığa karşı önemli bir tehdit oluşturuyor. Bu bakterilere karşı mücadele yöntemlerini geliştirmek için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Son zamanlarda yapılan bir araş... Devamını okuFruktoz Yağlı Beslenmeyi Daha Da Mı Kötü Kılıyor ?

Fareler üzerinde yapılan yeni bir çalışma, yüksek yağlı beslenme şekli ile şekerli içeçeklerin yaratabileceği zarara yönelik yeni bilgiler ortaya çıkardı. Fruktozun yağlanmaya sebep olduğu bilgisine ek olarak, bu çalışmada frukt... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2019 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.