Sotalol hcl ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C07 BETA BLOKERLER
C07A BETA BLOKERLER
C07AA Beta blokerler (selektif olmayan)
C07AA07 sotalol hcl

Kısıtlamalar

SGK SUT EK-4/G Parenteral formları; sadece yatan hastalarda kullanılması halinde bedelleri ödenir.

Sotalol hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Beta adrenoseptör antagonisti (Beta bloker).Antiaritmik. Yetişkinde günde 2 defa 80-160mg.
Gebelik kategorisi B.
Kontrendikasyon; astım, sinus bradikardisi, 2 ve 3 derece AV blok, uzun QT sendromu, kardiojenik şok, konjestif kalp yetmezliği ve aşırı duyarlılık.
Etkileşim; antiaritmikler, digoksin, kalsiyum kanal blokerleri, rezerpin, guanetidin, antidiabetikler, beta 2 reseptör stimülanları, clonidin.
Yan etkiler; yeni ventriküler aritmi, bradikardi, yorgunluk, dispne, karaciğer enzimlerinde yükselme, periferal nöropati...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Sotalol hcl etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.