Pentaeritritol tetranitrat + meprobamat ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C01 KALP İLAÇLARI
C01D KALP HASTALIĞINDA KULLANILAN VAZODİLATÖRLER
C01DA Organik nitratlar
C01DA55 pentaeritritol tetranitrat + meprobamat

Pentaeritritol tetranitrat + meprobamat etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Koroner vazodilatatör, anksiyolittik kombinasyonu. Aç karna 4x1.
Kontrendikasyon; glokom, ileri derecede anemi, kafa travması - serebral hemoraji, karaciğer ve böbrek yetmezliği, akut intermittan porfiri, ilaç bağımlılığına yatkınlık.
Etkileşim; antihipertansifler, alkol, SSS depresanları, steroidler, oral kontraseptifler, fenitoin, ggriseofulvin, rifampisin, fenotiazinler, trisiklik antidepresanlar.
Yan etkiler; baş ağrısı, hipotansiyon, baş dönmesi, bulantı, allerjik reaksiyonlar, ataksi, görme bozukluğu, uyku hali, lökopeni, trombositopeni...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Pentaeritritol tetranitrat + meprobamat etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.