Meksiletin hcl ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C01 KALP İLAÇLARI
C01B ANTİARİTMİKLER, CLASS I VE III
C01BB Antiaritmikler, class Ib
C01BB02 meksiletin hcl

Meksiletin hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Antiaritmik sınıf 1b. İlk doz 400mg, sonra 400-800mg/gün bölünerek.
Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.
Kontrendikasyon; hayatı tehdit eden ventrikül aritmiler hariç, miyokart enfarktüsünden sonra ilk üç ay içinde ya da kalp debisinin kısıtlandığı durumlar, pacemaker uygulanmadiysa, ikinci veya üçüncü derece atrioventriküler bloklarda, kardiyojenik şokta, aşırı duyarlılık.
Etkileşim; diğer antiaritmikler,antiasitler, simetidin, rifampisin.
Yan etkiler; mide rahatsızlıkları, tat bozuklukları, bulantı, kusma, dispepsi, göz kararması, sersemlik, konuşma bozuklukları, nistagmus, akomodasyon bozukluğu, ataksi, tremor, parestezi, serebral konvülsiyon ve nadiren geçici konfüzyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Meksiletin hcl etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.