Kinidin ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C01 KALP İLAÇLARI
C01B ANTİARİTMİKLER, CLASS I VE III
C01BA Antiaritmikler, class Ia
C01BA01 kinidin

Kinidin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Antiaritmik sınıf 1a. 2-3x100-200mg (max 2gr/gün).
Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.
Kontrendikasyon; aşırı du­yar­lılık, di­ji­tal ze­hir­len­me­si, AV blok ve ir­re­dük­tibl kalp ye­ter­siz­lik­le­rin­de, en­fek­si­yöz en­do­kar­dit, myas­te­nia, laktasyon.
Etkileşim; digoksin, reserpin, kumarin, antikolinerjikler, kürar.
Yan etkiler; ku­lak çın­la­ma­sı, baş dön­me­si, bu­lan­tı, kus­ma, hi­po­tan­si­yon, de­ri dö­kün­tü­le­ri,re­nal ve kalp yet­mez­lik...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Kinidin etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.