Danazol ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - G - ÜROGENİTAL SİSTEM VE CİNSİYET HORMONLARI
G03 CİNSİYET HORMONLARI - GENİTAL SİSTEM MODÜLATÖRLERİ
G03XA Antigonadotropinler ve benzer ajanlar
G03XA01 danazol

Kısıtlamalar

SGK SUT EK-4/F Ayakta tedavide sağlık kurulu/uzman hekim raporu ile verilebilecek ilaç.

Danazol etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Endometriyozis, fibrokistik meme hastaliklari, primer menoraji, premenstruel Syd, histeroskopik endometriyal ablasyon öncesi endometrium'un inceltilmesi, primer jinekomasti, puberte prekoks, herediter anjioödem, otoimmün hastaliklarda (Sistemik Lupus Eritematoziz, Idyopatik Trombositopenik (Purpura), sentetik androjen. 100-800mg/gün iki veya üç dozda.
Gebelik kategorisi D.
Kontrendikasyon; Teshis konamamis anormal genital kanamalar, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği,,kalp yetmezliği, hamilelik ve emzirme, porfiri, androjen bağımlı tümör, tromboembolik öykü, aşırı duyarlılık.
Etkileşim; anti epileptikler, insulin, antikoagülanlar, siklosporin, antihipertansifler.
Yan etkiler; androjenik ve anabolik etkiler...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.