Kinagolid ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - G - ÜROGENİTAL SİSTEM VE CİNSİYET HORMONLARI
G02 DİĞER JİNEKOLOJİKLER
G02C DİĞER
G02CB Prolaktin inhibitörleri
G02CB04 kinagolid

Kinagolid etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Hiperprolaktinemi tedavisinde prolaktin inhibitörü. İlk 3 gün için günde 25 mikrogram, sonraki 3 gün için günde 50 mikrogram, 7. günden itibaren önerilen doz günde 75 mikrogramdır, doz bir haftadan daha kısa olmayan aralıklarla 75 mikrogramın katları olarak arttırılabilir. Genel idame dozu genellikle günde 75 mikrogram veya 150 mikrogramdır.
Kontrendikasyon; karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, aşırı duyarlılık.
Yan etkiler; anoreksi, uykusuzluk, akut psikoz, baş dönmesi, baş ağrısı, ortostatik hipotansiyon, burunda konjesyon, bulantı, karın ağrısı, kabızlık, diyare, bitkinlik...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Kinagolid etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.