Atosiban ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - G - ÜROGENİTAL SİSTEM VE CİNSİYET HORMONLARI
G02 DİĞER JİNEKOLOJİKLER
G02C DİĞER
G02CX Diğer
G02CX01 atosiban

Atosiban etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Erken doğumun geciktirilmesinde, oksitosin kompetitif antagonisti. 6.75mg bolus,arkasından 300mcg/dakika 3 saat, daha sonra 100mcg/dakika (max 48 saat).
Kontrendikasyon; gebelik süresi 24 haftadan az, 33 haftadan çok olanlar, erken membran rüptürü, intrauterin büyümenin yavaşlaması, anormal fetal kalp hızı, antepartum uterus kanaması, doğumu gerektiren eklampsi ve ciddi preeklampsi,fetal ölüm, intrauterin enfeksiyon, plasenta previa, abruptio plasenta.
Yan etkiler; bulantı, baş ağrısı, baş dönmesi, sıcak basması, taşikardi, hipotansiyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.