Pipenzolat bromid + simetikon ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
A03 GİS FONKSİYONEL HASTALIKLARINDA KULLANILAN İLAÇLAR
A03A Fonksiyonel barsak hastalıkları
A03AX Diğer
A03AX13 pipenzolat bromid + simetikon

Pipenzolat bromid + simetikon etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Fonksiyonel barsak hastalıklarında, sentetik antikolinerjik ve simetikon kombinasyonu. Yemeklerden 15dk. önce bebeklerde 2,5ml, çocuklarda 1/2-1 ölçek, yetişkinde 2 ölçek.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık,glokom, prostat hipertrofisi, obstrüktif GİS hastalıkları.
Etkileşim; disopiramid, antihistaminikler, trisiklik antidepresanlar, benzodiazepinler, fenotiyazin ve benzeleri, antikolinerjik antiparkinson ilaçlar.
Yan etkiler; bulantı,kusma,ağız kuruluğu, fotofobi, yutma zorluğu, akomodasyon bozukluğu...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Pipenzolat bromid + simetikon etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.