UROCIT-K(5 MEQ) 540 MG 100 KONTROLLU SALIM TABLETI

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:potasyum sitrat
ATC: ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
A12 MİNERALLER
A12B POTASYUM
A12BA Potasyum
A12BA02 potasyum sitrat
SB.atc:A12BA02
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: AYMED
Barkod :8699771010015
Satış Fiyatı:74.33 ₺
Son Güncelleme:16 Ağustos 2019
Paylaş:
DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 4 g Oral

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

potasyum sitrat Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Ürat ve kalsiyum taşları oluşumu önlemede.
60mEq/gün 3 veya 4 doza bölerek (max 100mEq).

Kontrendikasyon; hiperkalemi, peptik ülser, aktif üriner sistem enfeksiyonu, azotemi, addison, herediter adinami, ısı krampları.

Etkileşim; potasyum tutucu diüretikler.

Yan etkiler; karın ağrısı, bulantı, kusma, diyare, konstipasyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

MG Hakkında Kısa Bilgi

UROCIT-K(5 MEQ) 540 MG 100 KONTROLLU SALIM TABLETI, AYMED firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 100 adet 540 MG potasyum sitrat etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. MG , piyasada 74.33 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699771010015 dir.

MG , ATC sınıflamasının A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA kategorisinde ve A12 MİNERALLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu A12BA02 ve ATC adı potassium citrate dır. İlacın 3 adet eş değer ilacı bulunur.

MG hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

U ile başlayan ilaçlar » Aymed » UROCIT-K(5 MEQ) 540 MG 100 KONTROLLU SALIM TABLETI

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.
© 2005 - 2019 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.