T ile başlayan ilaçlar » Pfizer Pfe » TOVIAZ 4 MG 28 UZATILMIŞ SALIMLI TABLET

TOVIAZ 4 MG 28 UZATILMIŞ SALIMLI TABLET

 • İlaç Firması :
  PFIZER PFE
 • Barkod :
  8681308035127
 • Fiyatı :
  150.18TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  G04BD11
 • Etkin madde :
  fesoterodin
 • KT :
  Hastalar için kullanma talimatı
 • KUB :
  Hekimler için kısa ürün bilgisi

 • ATC SINIFLAMASI - G - ÜROGENİTAL SİSTEM VE CİNSİYET HORMONLARI
  G04 ÜROLOJİKLER
  G04B ÜROLOJİKLER
  G04BD Üriner antispazmodikler
  G04BD11 fesoterodin

fesoterodin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Aşırı aktif mesane sendromunda üriner antispazmodik.
Günde bir 4mg, max 8mg.

Gebelik kategorisi C.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, üriner retansiyon, gastrik retansiyon, dar açılı glokom, myastenia gravis, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, ülseratif kolit, toksik megakolon.

Etkileşim; diğer antimuskarinik ajanlar ve antikolinerjikler, CYP3A4 inhibitörleri, CYP2D6 inhibitörleri, oral kontraseptifler, varfarin...

Yan etkiler; ağız kuruluğu, göz kuruluğu, dispepsi, konstipasyon, üriner sistem enfeksyonu, uykusuzluk, baş dönmesi, baş ağrısı, taşikardi, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Kısıtlamalar

Solifenasin, Tolterodine-L, Trospiyum, Darifenasin, Propiverin, Fesoterodin; Oksibutinine yanıt alınamayan ya da tolere edemeyen hastalarda uzman hekimlerce raporsuz, uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilir. Duloksetin, erişkin kadınlarda orta dereceli ve şiddetli Stres Üriner İnkontinans (SÜİ)'ın tedavisinde uzman hekimlerce raporsuz, uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilir.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (fesoterodin etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.