T ile başlayan ilaçlar » Assos » TOFRANIL 10 MG 50 DRAJE

TOFRANIL 10 MG 50 DRAJE

 • İlaç Firması :
  ASSOS
 • Barkod :
  8699708121500
 • Fiyatı :
  4.04TL
  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  N06AA02
 • Etkin madde :
  imipramin hidroklorür
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi.

 • ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
  N06 PSİKOANALEPTİKLER
  N06A ANTİDEPRESANLAR
  N06AA Non-selektif monoamin reuptake inhibitörleri
  N06AA02 imipramin hidroklorür

imipramin hidroklorür etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Trisiklik antidepresan.
Yetişkinde düşük dozlarla tedaviye başlayıp max 300mg/gün (bölünerek).
6 yaş ve daha büyük çocuklarda enürezisde 10mg/gün başlayıp max 2,5mg/kg.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, MAO inhibitörüyle birlikte kullanımı, yakın zamanda geçirilmiş miyokard enfarktüsü.

Etkileşim; MAO inhibitörleri, Selektif serotonin geri-alım inhibitörleri, alkol ve merkezi sinir sisteminde depresyon yapan ilaçlar, nöroleptikler, tiyoridazin, adrenerjik nöron blokerleri, antikoagülanlar, antikolinerjikler, sempatomimetikler, simetidin, metilfenidat, estrojenler.

Yan etkiler; uyuşukluk, yorgunluk, huzursuzluk, konfüzyon, delirium, hallüsinasyonlar, uyku bozuklukları, hipomani, mani, tremor, sersemlik, baş ağrısı, paresteziler, ağız kuruması, terleme, kabızlık, bulanık görme, sıcak basmaları, taşikardi, postüral hipotansiyon, bulantı, kusma, iştahsızlık, kilo artışı, aşırı duyarlık...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Kısıtlamalar

EHU**: Bu antibiyotikler, enfeksiyon hastalıkları uzmanının (EHU) yazabileceği, EHU’nın olmadığı yerlerde iç hastalıkları uzmanının veya göğüs hastalıkları uzmanının; çocuk hastalarda, çocuk enfeksiyon hastalıkları uzmanının olmadığı yerlerde çocuk hastalıkları uzmanının yazabileceği antibiyotikler.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (imipramin hidroklorür etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.