SYNACTHEN DEPOT 1 MG 1 AMPUL

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:tetrakosaktid
ATC: ATC SINIFLAMASI - H - ENDOKRİN SİSTEM (CİNSİYET HORMONLARI VE İNSÜLİN HARİÇ)
H01 HİPOFİZ VE HİPOTALAMUS HORMONLARI VE ANALOGLARI
H01A ÖN HİPOFİZ HORMONLARI VE ANALOGLARI
H01AA ACTH
H01AA02 tetrakosaktid
SB.atc:H01AA02
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: VLD DANISMANLIK
Barkod :8699874080366
Satış Fiyatı:133.94 ₺
Son Güncelleme:27 Haziran 2020
Paylaş:

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

tetrakosaktid Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Kortikotrop.
Yetişkinde başlangıçta 1-2mg, sonra iki-üç günde bir 0,5-1mg IM. Çocukta başlangıçta 0,25-0,5mg, sonra iki-sekiz günde bir 0,25-1mg IM.
Yenidoğanda kullanılmamalı.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, akut psikozlar, enfeksiyon, peptik ülser, kalp yetmezliği, cushing sendromu, adrenokortilal yetmezlik, adregogenital sendrom, gebelik.

Yan etkiler; sıvı elektrolit dengesizlikleri, hipertansiyon, hiperglisemi, osteoporoz, cushing send, psişik bozukluklar, peptik ülser...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

SYNACTHEN DEPOT Hakkında Kısa Bilgi

SYNACTHEN DEPOT 1 MG 1 AMPUL, VLD DANISMANLIK firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 1 adet 1 MG tetrakosaktid etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. SYNACTHEN DEPOT , piyasada 133.94 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699874080366 dir.

SYNACTHEN DEPOT , ATC sınıflamasının H - ENDOKRİN SİSTEM (CİNSİYET HORMONLARI VE İNSÜLİN HARİÇ) kategorisinde ve H01 HİPOFİZ VE HİPOTALAMUS HORMONLARI VE ANALOGLARI sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu H01AA02 ve ATC adı tetracosactide dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

SYNACTHEN DEPOT hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.