RIZOPROL 2,5 MG FILM KAPLI TABLET (30 TABLET)

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:bisoprolol fumarat
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C07 BETA BLOKERLER
C07A BETA BLOKERLER
C07AB Beta blockerler (selektif)
C07AB07 bisoprolol fumarat
SB.atc:C07AB07
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: WORLD MEDICINE İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.
Barkod :8680199094633
Satış Fiyatı:21.48 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:16 Temmuz 2021
Paylaş:

bisoprolol fumarat Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Antihipertansif, kardiyoselektif beta-bloker.
Yetişkinde 5-20mg/gün.

Gebelik kategorisi C.

Kontrendikasyon; Tedavi edilmemiş miyokard yetmezliği (dekompanse kalp yetmezliği), yeni geçirilmiş miyokard enfarktüsü, şok, atrioventriküler ileti bozuklukları (II. ve III. derece AV blok), hasta sinüs sendromu, sinoatrial düğüm ve atrium arasında ileti bozukluğu (sinoatrial blok), tedaviye başlama öncesi çok yavaş nabız (dakikada 50 vurudan daha az bradikardi), çok düşük kan basıncı (hipotansiyon), bronşial astım ve ilerlemiş dönemlerdeki periferal dolaşım bozuklukları vakalarında kullanılmamalıdır. Adrenal tümör (feokromositoma) vakalarında, ancak a-blokajından sonra verilebilir. Yeterli klinik tecrübe olmadığından, gebelik sırasında, emzirme sırasında ve çocuklar tarafından kullanılmamalıdır.

Etkileşim; diğer antihipertansifler, rezerpin, metildopa, klonidin , guanfasinin, klonidin, nifedipin, verapamil veya diltiazem tipi kalsiyum antagonistleri, rifampisini, insülin veya oral antidiyabetikler, genel anestezikler.

Yan etkiler; yorgunluk, baş dönmesi, hafif baş ağrısı, terleme, uyku bozuklukları, canlı rüyalar ve depresif ruh hali, diyare, konstipasyon, bulantı, karın ağrısı,cilt reaksiyonları, hipotansiyon, bradikardi, AV iletide bozulma, güçsüzlük miyalji, kramp, göz yaşında azalması, claudication intermittent ve Raynaud fenomeninden yakınan hastaların şikayetleri şiddetlenebilir ve miyokardial yetmezlik ağırlaşabilir...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

RIZOPROL Hakkında Kısa Bilgi

RIZOPROL 2,5 MG FILM KAPLI TABLET (30 TABLET), WORLD MEDICINE İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 30 adet 2.5 MG bisoprolol fumarat etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. RIZOPROL , piyasada 21.48 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8680199094633 dir.

RIZOPROL , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C07 BETA BLOKERLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C07AB07 ve ATC adı bisoprolol dır. İlacın 8 adet eş değer ilacı bulunur.

RIZOPROL hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.