R ile başlayan ilaçlar » World Medicine » RIZOPROL 10 MG 30 FILM TABLET

RIZOPROL 10 MG 30 FILM TABLET

 • İlaç Firması :
  WORLD MEDICINE
 • Barkod :
  8680199094657
 • Fiyatı :
  17.26TL
  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  C07AB07
 • Etkin madde :
  bisoprolol fumarat
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi.

 • ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
  C07 BETA BLOKERLER
  C07A BETA BLOKERLER
  C07AB Beta blockerler (selektif)
  C07AB07 bisoprolol fumarat

bisoprolol fumarat etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Antihipertansif, kardiyoselektif beta-bloker.
Yetişkinde 5-20mg/gün.

Gebelik kategorisi C.

Kontrendikasyon; Tedavi edilmemiş miyokard yetmezliği (dekompanse kalp yetmezliği), yeni geçirilmiş miyokard enfarktüsü, şok, atrioventriküler ileti bozuklukları (II. ve III. derece AV blok), hasta sinüs sendromu, sinoatrial düğüm ve atrium arasında ileti bozukluğu (sinoatrial blok), tedaviye başlama öncesi çok yavaş nabız (dakikada 50 vurudan daha az bradikardi), çok düşük kan basıncı (hipotansiyon), bronşial astım ve ilerlemiş dönemlerdeki periferal dolaşım bozuklukları vakalarında kullanılmamalıdır. Adrenal tümör (feokromositoma) vakalarında, ancak a-blokajından sonra verilebilir. Yeterli klinik tecrübe olmadığından, gebelik sırasında, emzirme sırasında ve çocuklar tarafından kullanılmamalıdır.

Etkileşim; diğer antihipertansifler, rezerpin, metildopa, klonidin , guanfasinin, klonidin, nifedipin, verapamil veya diltiazem tipi kalsiyum antagonistleri, rifampisini, insülin veya oral antidiyabetikler, genel anestezikler.

Yan etkiler; yorgunluk, baş dönmesi, hafif baş ağrısı, terleme, uyku bozuklukları, canlı rüyalar ve depresif ruh hali, diyare, konstipasyon, bulantı, karın ağrısı,cilt reaksiyonları, hipotansiyon, bradikardi, AV iletide bozulma, güçsüzlük miyalji, kramp, göz yaşında azalması, claudication intermittent ve Raynaud fenomeninden yakınan hastaların şikayetleri şiddetlenebilir ve miyokardial yetmezlik ağırlaşabilir...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.