KETEK 400 MG 10 FİLM TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:telitromicin
ATC: ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER
J01F MAKROLİDLER, LINKOZAMİDLER VE STREPTOGRAMİNLER
J01FA Makrolidler
J01FA15 telitromicin
SB.atc:J01FA15
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: SANOFI AVENTIS
Barkod :8699809090491
Satış Fiyatı:89.41 ₺
Son Güncelleme:16 Ağustos 2019
Paylaş:

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

telitromicin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Ketolid grubu antibiyotik.
Yetişkinde 2 X 400mg.

Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; myastenia gravis, makrolid veya ketolid grubu antibiyotiklerle hepatit öyküsü veya karaciğer hasarı, aşırı duyarlılık, sisaprid veya pimozid ile birlikte kullanımı kontrendikedir.

Etkileşim; sitokrom P450 ile metabolize olan ilaçlar, simvastatin, digoxin, benzodiazepin, rifampin, metaprolol, oral antikoagulanlar.
Sık görülen yan etkiler; ishal, bulantı, baş ağrısı.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

KETEK Hakkında Kısa Bilgi

KETEK 400 MG 10 FİLM TABLET, SANOFI AVENTIS firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 10 adet 400 MG telitromicin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. KETEK , piyasada 89.41 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699809090491 dir.

KETEK , ATC sınıflamasının J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK) kategorisinde ve J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu J01FA15 ve ATC adı telithromycin dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

KETEK hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

K ile başlayan ilaçlar » Sanofi Aventis » KETEK 400 MG 10 FİLM TABLET

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2019 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.