D ile başlayan ilaçlar » Novartis » DIGOXIN 0,5 MG 30 ML DAMLA

DIGOXIN 0,5 MG 30 ML DAMLA

KUB ve KT:Kısa Ürün Bilgisi ( KUB ) ve Kullanım Talimatı ( KT ) yakında eklenecektir.
Etkin madde:digoksin
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C01 KALP İLAÇLARI
C01A KARDİYAK GLİKOZİTLER
C01AA Digitalis glikozidleri
C01AA05 digoksin
SB.atc:C01AA05
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: NOVARTIS
Barkod :8699504590050
Satış Fiyatı:11.37 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

digoksin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Kalp yetmezliğinde, kardiyak glikozid.
İdame 0.125-0.75mg/gün (çocukta 0.01-0.02mg/kg).

Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Etkileşim; kalsiyum, sempatomimetikler, lityum dahil psikotrop ilaçlar, kinidin, kalsiyum antagonistleri, amiodaron, spironolakton, triamteren, eritromisin, tetrasiklin, tiyazit diüretikler, kortikosteroidler, amfoterisin-B, antasitler, neomisin, kolestipol, kolestiramin, spironolakton.

Yan etkiler; iştahsızlık, bulantı, afazi, görsel bozukluklar, taşikardi, aritmi, ST çökmesi, jinekomasti, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

DIGOXIN Hakkında Kısa Bilgi

DIGOXIN 0,5 MG 30 ML DAMLA, NOVARTIS firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 30 adet 0.5 MG digoksin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. DIGOXIN , piyasada 11.37 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699504590050 dir.

DIGOXIN , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C01 KALP İLAÇLARI sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C01AA05 ve ATC adı digoxin dır. İlacın 6 adet eş değer ilacı bulunur.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.