D ile başlayan ilaçlar » Sanofi Ilac San. » DERMO-REST %1 DERMAL 20 GR KREM

DERMO-REST %1 DERMAL 20 GR KREM

KUB ve KT:Kısa Ürün Bilgisi ( KUB ) ve Kullanım Talimatı ( KT ) yakında eklenecektir.
Etkin madde:tiyokonazol
ATC: ATC SINIFLAMASI - D - DERMATOLOJİKLER
D01 DERMATOLOJİK ANTİFUNGALLER
D01A TOPİKAL ANTİFUNGALLER
D01AC İmidazol ve triazol türevleri
D01AC07 tiyokonazol
SB.atc:D01AC07
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: SANOFI ILAC SAN.
Barkod :8699502354456
Satış Fiyatı:11.25 ₺
Son Güncelleme:17 Şubat 2019

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

tiyokonazol Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Topikal antifungal.
Günde 1-2 kez.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

DERMO-REST Hakkında Kısa Bilgi

DERMO-REST %1 DERMAL 20 GR KREM, SANOFI ILAC SAN. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 20 adet 1 % tiyokonazol etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. DERMO-REST , piyasada 11.25 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699502354456 dir.

DERMO-REST , ATC sınıflamasının D - DERMATOLOJİKLER kategorisinde ve D01 DERMATOLOJİK ANTİFUNGALLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu D01AC07 ve ATC adı tioconazole dır. İlacın 9 adet eş değer ilacı bulunur.

Prospektüs

FORMÜLÜ : DERMO-REST® % 1 dermal kremin her gramı 10 mg tiokonazol içerir.

ENDİKASYONLARI : DERMO-REST® % 1 dermal krem, duyarlı mantarların yol açtığı dermal enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.
Duyarlı mantarların yol açtığı tinea cruris, tinea pedis, tinea corporis ve tinea unguium, tinea versicolor ve dermal kandidozun tedavisinde endikedir.
Ayrıca duyarlı Gram pozitif bakterilerin komplikasyona yol açtığı mikozlarda da etkilidir.

KONTRENDİKASYONLARI :DERMO-REST® imidazol türevi bileşiklere ve preparatın bileşimindeki diğer maddelere karşı aşırı duyarlı olduğu bilinen kişilerde kontrendikedir. Bilinen özel bir kontrendikasyonu yoktur.

UYARILAR / ÖNLEMLER: DERMO-REST® % 1 dermal krem yalnız haricen kullanılır. Göze uygulanmaz. Kesin gerekli olmadıkça gebelere uygulanmamalıdır. Anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Kesin gerekli olmadıkça emziren kadınlara uygulanması önerilmez.

YAN ETKİLER / ADVERS ETKİLER: DERMO-REST® % 1 dermal krem iyi tolere edilen bir preparattır. Ender olarak bazı hastalarda lokal reaksiyonlar görülebilir. Genellikle tedavinin ilk haftası içinde görülen bu yan etkiler hafif ve geçicidir. DERMO-REST% 1 dermal kremle tedavi gören hastalarda, bugüne kadar sistemik yan etki bildirilmemiştir.
Ancak aşırı duyarlılık belirtileri görüldüğünde tedavi kesilmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır.
BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ VE DİĞER ETKİLEŞİMLER: Tiokonazolün bugüne kadar herhangi bir etkileşimi bildirilmemiştir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU: DERMO-REST® % 1 dermal krem, enfekte deri bölgesine ve yakın çevresine, günde 1 ya da 2 kez (sabah-akşam) masaj yapılarak uygulanır.
Tedavi süresi , enfeksiyonun ağırlığı ve lokalizasyonu ile doğru orantılıdır. Pitriyasis versicolor’da genellikle 7 günlük tedavi yeterli olurken, tinea pedis gibi inatçı enfeksiyonlarda 6 haftaya kadar devam eden tedaviler gerekli olabilir. Diğer dermatofitozlar ve kandidiyazda 2-4 haftalık tedaviler çoğunlukla yeterlidir.

DOZ AŞIMI DURUMUNDA ALINACAK ÖNLEMLER: DERMO-REST® % 1 dermal krem, haricen kullanılan bir preparattır. Eğer yüksek miktarda oral yoldan alınırsa, bulantı ve kusma gibi gastro-intestinal reaksiyonlar görülebilir. Mide lavajı da dahil olmak üzere gerekli önlemler alınmalıdır.

SAKLAMA KOŞULLARI: 30o C’nin altındaki oda sıcaklığında saklanmalıdır.
DOKTORA DANIŞMADAN KULLANILMAMALIDIR.
ÇOCUKLARIN ULAŞAMAYACAKLARI YERLERDE VE AMBALAJINDA SAKLANMALIDIR.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ MUHTEVASI: Her gramında 10 mg tiokonazol bulunan 20 gramlık ambalajlarda.

PİYASADA MEVCUT DİĞER FARMASÖTİK ŞEKİLLER: DERMO-REST® %28 tırnak solüsyonu (5 mL) Daha geniş bilgi için firmamıza başvurunuz.

Ruhsat sahibi ve üretim yeri:
Eczacıbaşı İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş.
Küçükkarıştıran 39780
Lüleburgaz
Ruhsat tarihi: 06.07.1998
Ruhsat no: 187/92
Reçete ile satılır.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.