C ile başlayan ilaçlar » Sanofi Ilac San. » COUMADIN 5 MG 28 TABLET

COUMADIN 5 MG 28 TABLET

 • İlaç Firması :
  SANOFI ILAC SAN.
 • Barkod :
  8699502013384
 • Fiyatı :
  10.66TL
  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  B01AA03
 • Etkin madde :
  varfarin sodyum
 • KT :
  Hastalar için kullanma talimatı
 • KUB :
  Hekimler için kısa ürün bilgisi

 • ATC SINIFLAMASI - B - KAN VE KAN YAPICI ORGANLAR
  B01 ANTİTROMBOTİKLER
  B01A ANTİTROMBOTİKLER
  B01AA Vitamin K antagonistleri
  B01AA03 varfarin sodyum
 • DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 7.5mg Oral

varfarin sodyum etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Tromboz profilaksi ve tedavisinde antikoagulan.
Başlangıç 10-15mg/gün, 2-3 gün sonra protrombin zamanına göre doz düzenlenir. İdame ortolama 2-10mg.

Kontrendikasyon; gebelik, artmış kanama riski.

Etkileşim; al­kol,ami­no­sa­li­si­lik asit, ana­bo­li­zan ste­ro­id­ler, an­ti­bi­yo­tik­ler, bro­me­la­in­ler, klo­ral hid­rat, klorp­ro­pa­mid, ki­mot­rip­sin, si­me­ti­din, çin­ko­fen, klo­fib­rat, dekst­ran, dekst­ro­ti­rok­sin, di­azok­sid, di­üre­tik­ler, di­sül­fi­ram, etak­ri­nik asit, fe­nop­ro­fen, glu­ka­gon, ibup­ro­fen, in­do­me­ta­sin, in­ha­las­yon anes­te­zik­le­ri, me­fe­na­mik asit, me­til­do­pa, me­til­fe­ni­dat, met­ro­ni­da­zol, MAO in­hi­bi­tör­le­ri, na­li­dik­sik asit, nap­rok­sen, ok­so­li­nik asit, ok­si­fen­bu­ta­zon, pi­ra­zo­lon­lar, fe­nil­bu­ta­zon, fe­ni­ra­mi­dol, fe­ni­to­in, ki­ni­din, ki­nin, sa­li­si­lat­lar, sül­fin­pi­ra­zon, sül­fo­na­mid­ler, su­lin­dak, ti­ro­id ilaç­la­rı, tol­bu­ta­mid, trik­lo­fos sod­yum, tri­me­top­rim/sül­fa­me­tok­sa­zol kom­­bi­nas­yon­la­rı, ad­re­no­kor­ti­kal ste­ro­id­ler, an­ta­sit­ler, al­kol, an­ti­his­ta­mi­nik­ler, bar­bi­tü­rat­lar, kar­ba­ma­ze­pin, klo­ral­hid­rat, klor­di­aze­pok­sit, ko­les­ti­ra­min, yük­sek K vi­ta­min­li di­yet, di­üre­tik­ler, glu­te­ti­mid, gri­se­oful­vin, ha­lo­pe­ri­dol, mep­ro­ba­mat, oral kont­ra­sep­tif­ler, pa­ral­de­hit, pri­mi­don, ri­fam­pin.

Yan etkiler; ka­na­ma­lar, pri­apizm, ka­rın kramp­la­rı, allerjik reaksiyonlar, de­ri nek­roz­la­rı...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (varfarin sodyum etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.