S ile başlayan ilaçlar » Casel » SERODERM % 0,1 15 GR POMAD

SERODERM % 0,1 15 GR POMAD

 • İlaç Firması :
  CASEL
 • Barkod :
  8699649380059
 • Fiyatı :
  6,78TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  D07AC01
 • Etkin madde :
  betametazon -topikal
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi. Eklenmesini istiyorsanız tıklayınız.

 • ATC SINIFLAMASI - D - DERMATOLOJİKLER
  D07 DERMATOLOJİK KORTİKOSTEROİDLER
  D07A KORTİKOSTEROİDLER
  D07AC Kortikosteroidler, potent (group III)
  D07AC01 betametazon -topikal

betametazon -topikal etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Kortikosteroid.
Günde birkaç kez.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

Formülü: % 0.1 Betamethasone 17-valerate içermektedir.

Endikasyonları: Kaşıntılı, iltihabi ve alerjik dermatozlarda, psoriasis, çocuk ekzemaları, kontakt ekzema, liken ruber planus, fiziksel etkilere bağlı dermatitis ve güneş yanıkları, ürtiker, böcek sokmaları, seboreik dermatitis, anogenital ve senil pruritus, numular ekzema tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları: Bileşiminde bulunan maddeye karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler: Zona, Herpes variselle gibi derinin virüs enfeksiyonlarında ve deri tüberküloz basilinde kullanılmamalıdır. Hamilelerde uzun süre kullanımdan kaçınılmalıdır, emziren annelerde dikkatli kullanılmalıdır.

Yan etkiler: Bazı hastalarda topikal kullanımda sistemik absorpsiyon sonucu reversibl hipotalamik hipofiz ve adrenal (HPA) ekseni baskısı, hiperglisemi, glikozüri, cushing sendromu görüntüleri ortaya çıkabilir. Çok hassas derilerde alerjik belirtiler görülebilir.

Kullanım şekli ve dozu: Hasta deriye günde 2-3 defa yeterli miktarda sürülür. Psoriasis gibi dirençli lezyonlarda ilaç sürüldükten sonra üstü hava geçirmeyen bir örtülü pansuman ile örtülürse sonuç daha başarılı olur.

Ticari şekli: 15 g lık tüplerde.

Ruhsat Sahibi: CASEL Ecz. Cahit Selimoğlu İLAÇ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Ruhsat Tarihi ve Numarası: 16.06.1986-138/73 Reçete ile satılır

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.